ConsenSys tworzy ekosystem NFT. Jest on 99% bardziej wydajny niż PoW

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ConsenSys ogłosiła utworzenie nowego ekosystemu NFT o nazwie Palm.

  • Ma on zapewnić artystom tańszy handel NFT niż w sieci Ethereum.

  • Pierwszym projektem, który wystartuje na ekosystemie jest kolekcja brytyjskiego artysty Damiena Hirsta.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma ConsenSys ogłosiła utworzenie nowego ekosystemu NFT o nazwie Palm. Jest on przedsięwzięciem zainicjowanym po to, by zapewnić artystom tańszy handel NFT niż w sieci Ethereum. ETH i jego problem ze skalowalnością powodują bowiem, że tworzenie i obrót NFT stają się mało opłacalne.

Co więcej drugi największy blockchain zużywa ogromne pokłady energii. ConsenSys twierdzi, że jego platforma jest o 99% bardziej efektywna niż PoW Ethereum.

Ekosystem NFT o nazwie Palm

ConsenSys opisuje nowy projekt jako ekosystem dla NFT. Co więcej dodaje, że handel aktywami na Palm zostanie wsparty przez Uniswap V3.

Palm to nowy zasilany tokenami ekosystem dla NFT, który jest połączony z Ethereum i charakteryzuje się niskimi kosztami gazu, szybką finalnością transakcji i 99% większą wydajnością energetyczną niż systemy proof of work.

Palm wystartował jako sidechain Ethereum. Znacznie zmniejszył on zużycie energiihttps://twitter.com/PalmNft?ref_src=twsrc%5Etfw">@PalmNft, Uniswapa href="https://twitter.com/hashtag/NFT?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#NFT ecoMetaMasknd studio for creators and artists. https://t.co/Wv5KBgs39S https://t.co/tX2R6s8YbN

— ConsenSys (@Consensys) March 30, 2021

Założyciel ConsenSys i współzałożyciel Ethereum Joe Lubin uruchomił Palm wspólnie z HENIGroup i Heyday Films. Według twórców, jej celem jest optymalizacja sprzedaży NFT i uzyskanie “niskich kosztów gazu, szybkiej finalności transakcji i 99% większej wydajności energetycznej.”

Lubin dodał, że artyści mogą korzystać z nowego sidechaina zbudowanego z wykorzystaniem Hyperledger Besu, podczas gdy czekają na aktualizację sieci Ethereum 2.0.

Pierwszy artysta to Demien Hirst

Pierwszym projektem, który wystartuje na ekosystemie jest kolekcja brytyjskiego artysty Damiena Hirsta.

Jest on najbardziej znany ze swoich prac przedstawiających zwierzęta w formalinie oraz z ogromnych przydrożnych projektów przedstawiających dzieci w łonie matki. Hirst pobił rekord, zbierając 198 milionów dolarów na swojej aukcji w domu aukcyjnym Sotheby’s w 2016 roku.

Projekt NFT Hirsta nosi nazwę The Currency Project. Składa się on z 10 000 różnych dzieł sztuki stworzonych w ciągu pięciu lat. Celem kolekcji jest zakwestionowanie “koncepcji wartości poprzez pieniądze i sztukę”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now