Bitfinex obserwuje kurczenie się swoich cold walletów, ponieważ różne źródła mówią, że 57 000 BTC (441 mln USD) zostało z nich wypłaconych w ciągu ostatnich 70 dni.

Saldo zimnego portfela Bitfinex BTC stale spada. Wskaźniki On-Chain pokazują znaczny spadek zasobów BTC giełdy.

Salda BTC Bitfinex widzą spadki

Obserwatorzy z przestrzeni krypto zauważyli, że ilość BTC w zimnym portfelu Bitfinex spada. Dzieje się tak w czasie, gdy ich własny Tether Treasury (USDT) jest drukowany jak nigdy dotąd – ponad 1 miliard USD wyemitowano w niecały miesiąc.

Jak zauważa jeden użytkownik twittera, Bitfinex odnotował odpływ 57 000 BTC w ciągu zaledwie 70 dni. To prawie 441 mln USD według obecnych cen.

W grudniu 2019 r. Angielska wersja BeInCrypto poinformowała, że Bitfinex miał w tym czasie około 146 000 BTC w swoim cold wallecie. Od tego czasu liczba ta stale rosła, ale teraz gwałtownie spada.

Bitfinex próbuje poprawić dane

Niedawny tweet Zacka Voella (@Zackvoell) cieszy się dużym zainteresowaniem. To on pokazał, że w ciągu ostatnich 30 dni Bitfinex wycofał ponad 176 000 BTC z waletów. Jest to oszałamiająca liczba, która przyciągnęła uwagę wielu ludzi.

Jednak dyrektor Bitfinex Paolo Ardoino szybko skomentował, że jest to nieprawda, ponieważ „nie rozważył zmiany adresów”. Dodał również, że „Finex jest zdecydowanie w trakcie niektórych dużych transakcji pozasesyjnych, ale wciąż wydaje mi się, że liczba ta jest zła”.

Winowajcą był najwyraźniej ViewBase odpowiedzialny za kompilowanie tych liczb – nieprawidłowo policzył adresy bech32. Od tego czasu wydano korektę, ale liczby są nadal wysokie.

ViewBase stwierdza teraz, że 52.542 BTC (407 mln USD) zostało wycofane z Bitfinex w ciągu ostatnich 30 dni. Dla porównania giełdą, która odnotowała drugą najwyższą liczbę wypłat w tym okresie, był Kraken z wycofanymi 4 892 BTC (38 mln USD).

Tether Treasury osiąga wypuścił 7,5 miliarda dolarów

Spadek BTC w zimnych portfelach Bitfinex wyraźnie kontrastuje z rekordowym tempem emisji USDT. Podobno istnieje „wzrost” popytu na altcoiny zabezpieczone USD, ale wydaje się, że tylko Tether Treasury tworzy tak dużo USDT.

Niedawno BeInCrypto poinformowało, że Tether wyemitował kolejne 15 milionów USDT w sieci TRON – spora rzadkość w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Tether Treasury jest znany z rozkładania USDT na wiele sieci. W obecnym etapie, Tether Treasury informuje, że wyemitowano obecnie ponad 7,5 miliarda USDT. Dla porównania, 19 kwietnia przekroczył on 7 miliardów dolarów.