CoinGecko chce wyprzedzić CoinMarketCap dzięki ogromnemu wzrostowi ruchu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • CoinGecko niedawno zaczęło rzucać wyzwanie CoinMarketCap w ruchu odwiedzających.

  • Agregatory są obecnie # 1 i # 2, największymi monitorami kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

  • Czy CoinMarketCap pozostanie w tyle w miarę rozwoju DeFi i wprowadzenia monet o mniejszej kapitalizacji?

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

CoinMarketCap.com jest największym agregatorem kapitalizacji rynkowej kryptowalut online od lat, ale CoinGecko, konkurencyjny agregator, zbliża się do pozycji numer jeden.

Chociaż CoinMarketCap nadal pozostaje numerem jeden w tej przestrzeni, CoinGecko bardzo szybko zbliża się do uznanego lidera. Wykorzystuje jednak inną strategię, aby przyciągnąć użytkowników do swojej platformy.

Spójrzmy na liczby

Po rozbiciu ruchu w witrynie, który otrzymuje każdy agregator, wyłania się znacznie mocniejszy obraz. CoinMarketCap wykazuje zauważalną stagnację, podczas gdy CoinGecko obserwuje przyspieszenie masy.

Ponowna wizyta w sieci od maja tego roku pokazuje, że CoinGecko otrzymywało tylko 8,75 miliona użytkowników miesięcznie w porównaniu z 32,8 milionami CoinMarketCap, co oznacza wzrost o 375% na korzyść tego drugiego.

W 2020 roku obie platformy zaczęły odnotowywać wzrost liczby użytkowników, najprawdopodobniej ze względu na korzystne podwyżki cen od czasu katastrofy wywołanej pandemią. Chociaż ruch internetowy w obu przypadkach wzrósł, CoinGecko odbiera go ze znacznie wyższym tempem.

Strony internetowe osiągnęły szczyt (za cały rok) w lipcu pod względem łącznej liczby użytkowników miesięcznie. CoinGecko przyniosło 27 milionów interakcji w porównaniu z 46 milionami interakcji CoinMarketCap.

Jako większa platforma, CoinMarketCap przyciągnął więcej użytkowników w szczycie, ale CoinGecko zwiększył wzrost liczby użytkowników o znacznie większy procent. Co dalej może mówić o lojalności platformy i tym, co może zaoferować swoim użytkownikom.

Po tym szczycie nastąpił spadek ruchu użytkowników w obu witrynach, ale CoinMarketCap został uderzony znacznie mocniej, prawdopodobnie z powodu zmiany zarządzania.

Według similarweb.com. od czasu największego ruchu internetowego CoinMarketCap spadł do 29 milionów miesięcznych interakcji w porównaniu z 22 milionami miesięcznych wizyt CoinGecko.

Od początku maja CoinMarketCap faktycznie zmniejszył liczbę miesięcznych interakcji, czego nie można powiedzieć o jej groźnym konkurencie.

Przewaga DeFi w CoinGecko

Niektórzy twierdzą, że nie chodzi o to, że CoinMarketCap robi coś złego, ale więcej o tym, co CoinGecko robi dobrze.

Rzeczywiście, zdecentralizowane finanse (DeFi) prawdopodobnie odegrały większą rolę w przyciąganiu użytkowników w 2020r. Całkowita wartość zablokowana (TVL) wzrosła z mniej niż 1 miliarda dolarów na początku roku do ponad 15 miliardów dolarów.

Wiele mniejszych i mniej znanych tokenów DeFi nie jest notowanych na CoinMarketCap, co sprawia, że ​​CoinGecko jest jedną z niewielu alternatyw dla zagregowanych danych na temat powstającej przestrzeni.

Niektórzy w społeczności kryptowalut również postrzegają przejęcie CoinMarketCap przez Binance jako minus pod względem decentralizacji.

Jest mało prawdopodobne, że CoinGecko będzie nowym liderem rynku przed końcem roku. Jeśli jednak DeFi będzie nadal rosnąć w siłę, korona króla może spaść w 2021 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now