CoinGate wycofuje wsparcie dla XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Litewski procesor płatności CoinGate wycofał wsparcie dla XRP.

  • Ostatnia fala delistingu jest spowodowana pozwem SECu przeciwko Ripple i jej założycielom.

  • SEC oskarżył firmę o przeprowadzenie niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Litewski procesor płatności CoinGate dołączył do platform, które usunęły ze swojej oferty kryptowalutę Ripple (XRP). Firma uzasadniła swoją decyzję podobnie jak inne platformy. Delisting jest związany z pozwem SECu przeciwko Ripple i jej założycielom.

CoinGate usuwa XRP

CoinGate umożliwia wykorzystanie BTC, ETH i innych cyfrowych aktywów jako środka płatniczego u tradycyjnych handlowców. Spółka posiada bazę ponad 4000 sprzedawców. Wczoraj platforma ogłosiła Twitterze, że w dniu 15 stycznia 2021 roku zawiesi handel i przetwarzanie płatności w XRP.

Niemniej jednak, firma zapewniła swoich klientów, że wszystkie posiadane przez nich tokeny są bezpieczne i mogą je wypłacać “do odwołania”.

CoinGate wyjaśnił, że powodem wycofania XRP są niedawne zarzuty wniesione przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple i jej założycielom. Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach BeInCrypto, SEC zarzucił Ripple’owi przeprowadzenie niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych wartej 1,3 mld dolarów.

Chociaż firma z San Francisco utrzymywała, że ostatecznie zwycięży batalię, wiele firm podjęło kroki zapobiegawcze, aby zdystansować się od tego tokenu. Po pierwszej fali delistingu XRP, do wagonu weszły też największe giełdy m.in. Coinbase, OKCoin czy Binance US. Tokena ze swoich portfeli pozbyła się też największa kryptowaluta firma inwestycyjna – Grayscale.

Co z ceną XRP

Naturalnie, zła reputacja i niekorzystny rozwój sytuacji spowodowały ogromne spadki ceny XRP. Zanim SEC wniósł oficjalne zarzuty, cyfrowa waluta Ripple’a znajdowała się na poziomie 0,65 USD.

Jednak w kolejnych dniach spadła poniżej 0,18 dolara. Po utracie ponad 70% swojej wartości w mniej niż dziesięć dni, aktywo odzyskało część strat i wzrosło powyżej 0,35 USD.

Aktualnie, po ostatniej korekcie za XRP musimy zapłacić 0,29 USD, a kapitalizacja projektu to 13 mld dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now