Prywatna sprzedaż Coinbase wyceniona na 90 miliardów dolarów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W prywatnej sprzedaży Nasdaq akcje Coinbase zostały sprzedane za 350 USD.

  • Coinbase jest wycenione na oszałamiające 90 miliardów dolarów.

  • Kilka innych firm kryptograficznych również szuka publicznych notowań.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Prywatna aukcja akcji Coinbase na Nasdaq oszacowała wycenę firmy na 90 miliardów dolarów.

Według raportu Bloomberga, źródła bliskie publikacji podały, że inwestorzy na prywatnej aukcji wycenili akcje Coinbase na 350 USD za sztukę. Aukcja na rynku prywatnym Nasdaq zakończyła się 4 marca.

Coinbase to jedna z najcenniejszych firm kryptowalutowych na rynku. Sprzedaż prywatna jest generalnie wskaźnikiem ceny akcji publicznych, chociaż mogą się one różnić.

Będzie to ostatnia runda sprzedaży prywatnej przed upublicznieniem giełdy. Takie postępowanie sprawia, że ​​cały proces jest tańszy, pozwala uniknąć rozwodnienia udziałów i jest generalnie oznaką zaufania ze strony firmy. Ponadto inwestorzy w Coinbase nie będą podlegać okresowi blokady akcji.

Coinbase ogłosiło w styczniu, że będzie starać się o wejście na giełdę bezpośrednią w przeciwieństwie do pierwszej oferty publicznej (IPO). Zgoda na złożenie od SEC ujawniła, że ​​akcje będą notowane jako papier wartościowy klasy A z oznaczeniem „COIN”.

Coinbase jest jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalut, a jej publiczne notowanie jest kamieniem milowym na rynku. Aż osiem innych firm kryptowalutowych chce wejść bezpośrednio. Należą do nich giełda Gemini, platforma handlu społecznościowego eToro i producent sprzętu górniczego MicroBT.

Częściowo było to spowodowane ogromnym wzrostem rynku kryptowalut w ciągu ostatniego roku. Emmanuel Goh, dyrektor generalny agregatora danych Skew, powiedział Bloombergowi, że „wiodące firmy już przynoszą zyski”.

Pojawienie się inwestycji instytucjonalnych, które było głównym czynnikiem wzrostu, jest również przyczyną zwiększonego zainteresowania Coinbase i innymi kryptograficznymi IPO. Doświadczeni inwestorzy mają nadzieję wykorzystać to zwiększone zainteresowanie rynkiem kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now