Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wprowadziła wsparcie dla dwóch nowych projektów: Balancer (BAL) oraz Ren (REN).

Od dziś użytkownicy mogą kupować, sprzedawać, wysyłać, odbierać lub przechowywać tokeny na platformie. Oba projekty są dostępne we wszystkich regionach obsługiwanych przez Coinbase, za wyjątkiem stanu Nowy Jork (i Wielkiej Brytanii dla projektu REN). BAL i REN są tokenami ERC-20, które zasilają protokoły oparte na sieci Ethereum.

Co nowego w Coinbase?

Kilka dni temu, Coinbase we współpracy z Visa i Mastercard, wprowadził natychmiastowe wypłaty dla użytkowników z 40 krajów. Użytkownicy z USA, Wielkiej Brytanii i Europy mogą teraz wypłacać środki bezpośrednio na podpięte do konta karty Visa. Natomiast użytkownicy z USA mogą również zlecać wypłaty bezpośrednio na karty Mastercard. Terry Angelos, SVP i globalny szef fintech w firmie Visa powiedział:

“Umożliwiając wypłatę środków za pomocą karty w czasie rzeczywistym dzięki możliwościom Visa Direct, Coinbase zapewnia swoim użytkownikom szybsze, prostsze i bardziej połączone doświadczenia – ułatwiając konwersję sald kryptograficznych na fiat, które mogą być wydane w ponad 60 milionach punktów handlowych, w których akceptowana jest Visa”.

Coinbase, na początku tego miesiąca, powiadomił też swoich klientów z Wielkiej Brytanii, że może udostępniać dane klientów brytyjskiemu urzędowi skarbowemu, czyli HMRC.

Giełda powiadomiła już niektórych użytkowników, że w ramach współpracy z HMRC, jest zobowiązana do dostarczenia ewidencji klientów, którzy otrzymali ponad 5000 funtów w roku podatkowym 2019-2020.

Efekt Coinbase?

Bardzo często kiedy Coinbase dodaje wsparcie dla danych kryptowalut, gołym okiem jest widoczny tzw. “efekt Coinbase“. Tokeny po umieszczeniu na platformie, zazwyczaj zyskują sporo na wartości. Czy i tym razem miała miejsce taka sytuacja?

BAL po wprowadzeniu na Coinbase wzrósł o 0,14%, z 13,54 do 13,96 dolarów. Jego całkowity dzienny wolumen urósł o 5 mln dolarów, z 58 mld do 63 mld dolarów. Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin, cena BAL spadła o 8%, z 15 dolarów. Aktualnie Balancer kosztuje prawie jedną trzecią ATH (37,86 dolara), odnotowanego w dniu 30 sierpnia.

Drugi umieszczony na giełdzie token, czyli REN, wzrósł po wprowadzeniu na platformę o 9%, z 0,21 do 0,23 dolara. Wolumen wzrósł z 83 mld dolarów do 101 mld dolarów. Cena REN zdążyła już spaść, podobnie jak w przypadku BAL, o 8%.