Główna amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase, rozważa dodanie do swojej platformy 19 nowych projektów. Co ciekawe, większość z przedstawionych monet to reprezentanci nowego trendu zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Coinbase rozważa dodanie 19 nowych monet

Największa amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła wczoraj, że obecnie analizuje 19 nowych projektów, jako potencjalnych kandydatów do wprowadzenia na platformę. Są to: Ampleforth, Band Protocol, Balancer, Blockstack, Curve, Fetch.ai, Flexacoin, Helium, Hedera, Hashgraph, Kava, Melon, Ocean Protocol, Paxos Gold, Reserve Rights, tBTC, The Graph, THETA, UMA i WBTC.

Coinbase zaznaczył, że “w ramach procesu badawczego klienci mogą zobaczyć publicznie dostępne interfejsy API i inne oznaki, że prowadzimy prace inżynieryjne, aby potencjalnie wesprzeć te aktywa”.

Firma dodała również, że chociaż rozważa dodanie pewnych projektów, nie musi to oznaczać, że wszystkie (lub nawet niektóre) z nich zostaną rzeczywiście wprowadzone na platformę. Każde cyfrowe aktywo będzie musiało zostać poddane kompleksowemu “przeglądowi technicznemu i zgodności”.

“Nie możemy zatem zagwarantować, czy i kiedy któryś z wyżej wymienionych aktywów zostanie umieszczony na giełdzie, w jakiejkolwiek jurysdykcji. Będziemy dodawać nowe aktywa w poszczególnych regionach, z uwzględnieniem odpowiednich przeglądów i zezwoleń”

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Niemniej jednak, Coinbase stwierdził, że klienci mogą spodziewać się podobnych zapowiedzi w przyszłości. Ostatecznym celem firmy jest umożliwienie klientom dostępu do “co najmniej 90% łącznej kapitalizacji rynkowej wszystkich cyfrowych aktywów w obiegu”.

Boom na DeFi

Już w połowie czerwca, giełda Coinbase zapowiadała, że rozważa dodanie do oferty kolejnego zestawu 19 monet. Warto zauważyć, że większość cyfrowych walut z tych dwóch zestawień była przedstawicielami zdecentralizowanych finansów (DeFi) – najnowszego trendu w branży kryptowalut.

Zainteresowanie sektorem DeFi gwałtownie rośnie od kilku miesięcy. Najlepiej ilustruje to rosnący popyt, który możemy zobaczyć patrząc na całkowitą wartość zablokowaną w DeFi (TVL). Od czasu, gdy na przełomie maja i czerwca TVL przekroczył 1 miliard dolarów, zaczął rosnąć w błyskawicznym tempie. Aktualnie, według danych z serwisu defipuls, TVL wynosi około 4 miliardów dolarów.

źródło: Defipuls

W wyniku zwiększonego popytu, wiele projektów stało się bardziej atrakcyjnych dla giełdy Coinbase.