Coinbase pozwala klientom z USA na zakup krypto przez PayPal

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Coinbase pozwala teraz klientom z USA kupować kryptowaluty za pomocą PayPala.

  • Jednak zakupy przy pomocy PayPala są ograniczone i obarczone prowizją.

  • Choć Coinbase obecnie udostępnił tę opcję tylko dla klientów z USA, w przyszłości planuje rozszerzyć ją na więcej rynków.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Coinbase pozwala teraz klientom z USA kupować kryptowaluty za pomocą PayPala. Dokładniej, klienci z USA mogą korzystać z kont bankowych i kart debetowych powiązanych z PayPal, aby kupować kryptowaluty na Coinbase i doładowywać portfel Coinbase w USD.

Sponsorowane Sponsorowane

Coinbase zaznaczył jednak, że klienci nie mogą korzystać z czeków elektronicznych i kart kredytowych powiązanych z PayPal, aby dokonywać zakupów kryptowalut na samej giełdzie kryptowalut.

Według platformy, dodanie PayPal w opcjach płatności sprawia, że kupowanie kryptowalut jest znacznie prostsze i szybsze. Użytkownicy mogą bowiem natychmiast finansować swoje zakupy kryptowalutowe za pomocą usług giganta płatności.

Jednak zakupy przy pomocy PayPala są ograniczone. Jeden użytkownik może dziennie przeznaczyć 25 000 USD na zakup kryptowalut. Co więcej, Coinbase pobiera opłatę w wysokości 3,99% oraz 2,5% dla klientów wpłacających USD z PayPala na platformę giełdy.

Sponsorowane Sponsorowane

Klienci mogą połączyć swoje konta PayPal z kontami Coinbase i skorzystać z opcji “dodaj metodę płatności” podczas kupowania kryptowalut za pośrednictwem aplikacji Coinbase. Warunkiem jest jednak to, że konto w Coinbase zarejestrowali z tym samym e-mailem co na PayPal.

Choć Coinbase obecnie udostępnił tę opcję płatności tylko dla klientów z USA, w przyszłości planuje wejść na więcej rynków. Firma już wcześniej umożliwiła wypłatę gotówki na PayPal w Wielkiej Brytanii, UE, Kanadzie i USA.

Kryptowaluty zyskują większą akceptację mainstreamu

Partnerstwo między PayPal i Coinbase jest kolejnym znakiem rosnącej akceptacji kryptowalut w głównym nurcie. PayPal uruchomił możliwość zakupu Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Bitcoin Cash w zeszłym roku i stopniowo rozszerzył tę usługę.

Na początku tego miesiąca PayPal uruchomił też usługę “rozliczenia w kryptowalutach”. Umożliwiła ona klientom wydawanie kryptowalut w 26 milionach sklepów na całym świecie. Niedawno spółka stworzyła też podobne możliwości w swojej aplikacji płatniczej Venmo. W ten sposób pozwoliła swoim klientom na kupowanie, posiadanie i sprzedawanie kryptowalut już od 1 USD. PayPal w najbliższej przyszłości planuje również udostępnić podobne funkcje klientom z innych krajów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz