Coinbase obala nadchodzącą historię dyskryminacji rasowej NYT

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Coinbase uprzedza nadchodzący negatywny artykuł w New York Times.

  • Historia NYT podobno oskarża Coinbase o dyskryminację rasową w miejscu pracy.

  • Coinbase twierdzi, że jest zaangażowany w różnorodność i integrację.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykański gigant giełdy kryptowalut Coinbase może po raz kolejny znaleźć się w wiadomościach dotyczących kwestii inżynierii społecznej związanej z twierdzeniami o dyskryminacji rasowej w miejscu pracy.

Firma, która nigdy nie jest daleko od kontrowersji, może ponownie znaleźć się w centrum ważnej politycznie kwestii.

Historia uprzedzeń rasowych Coinbase bezpodstawna

Według Coinbase, The New York Times (NYT) planuje opublikować artykuł, który przedstawia giełdę kryptowalut w złym świetle w kwestiach związanych z dyskryminacją rasową. Platforma udostępniła wewnętrzną wiadomość e-mail wysłaną do pracowników 26 listopada, uprzedzając historię, próbując rozwiązać bieżące problemy.

New York Times ma podobno opublikować artykuł o rzekomym złym traktowaniu niektórych czarnych byłych pracowników firmy.

Według Coinbase historia NYT będzie nawiązywać do dyskryminacyjnych praktyk w firmie.

Fragment wiadomości e-mail brzmi:

Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się, że historia przedstawi niedokładny obraz, któremu brakuje pełnych informacji i kontekstu, pomimo naszych najlepszych starań, aby sprawdzić szczegóły historii z reporterem. To powiedziawszy, wiemy, że historia będzie opowiadać o odcinkach, które będą trudne do odczytania przez pracowników […] Żadna organizacja nie jest nigdy tak doskonała, jak sugerują media w najbardziej błyskotliwym artykule, ani tak zła, jak twierdzą media w najbardziej negatywnym artykule.

W odpowiedzi na te zarzuty Coinbase twierdzi, że skargi przedstawione w nadchodzącym artykule zostały wcześniej zbadane przez firmę. W dochodzeniach dwóch różnych zewnętrznych śledczych podobno również stwierdzono, że domniemane roszczenia dotyczące dyskryminacji rasowej nie mają żadnego znaczenia.

Coinbase potwierdził również swoją politykę zerowej tolerancji dla nękania i dyskryminacji rasowej, dodając jednocześnie, że jest zaangażowana w promowanie integracji i różnorodności w miejscu pracy.

Poruszanie się w kwestiach społecznych

We wrześniu Coinbase wywołał poruszenie w przestrzeni kryptowalut, kiedy jej dyrektor generalny Brian Armstrong ogłosił apolityczne stanowisko wobec firmy. Dla Armstronga unikanie aktywizmu społecznego w Coinbase było wzmocnieniem koncentracji firmy na biznesie kryptograficznym.

Giełda oferowała również pakiet wyjścia dla pracowników, którzy nie są zgodni z jej polityką. Krótko po ogłoszeniu około 60 pracowników odeszło z firmy wraz z innymi firmami kryptograficznymi, podobno spieszył się, by złapać tych bezrobotnych agentów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now