Coinbase maczało palce w inwestycji Microstrategy

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Jakiś czas temu notowana na Nasdaq firma technologiczna Microstrategy dokonała inwestycji w Bitcoina na 425 mln dolarów.

  • Jak się teraz okazuje pomogła jej w tym jedna z największych giełd kryptowalut - Coinbase.

  • Dzięki Coinbase Microstrategy kupiło BTC w lepszej cenie i bez wpływu na rynek.

  • Platforma zobowiązała się też pomóc innym dużym firmom zdywersyfikować portfele za pomocą BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jakiś czas temu notowana na Nasdaq firma technologiczna Microstrategy dokonała inwestycji w Bitcoina na 425 mln dolarów. Jak się teraz okazuje pomogła jej w tym jedna z największych giełd kryptowalut – Coinbase. Platforma zobowiązała się też pomóc innym dużym firmom zdywersyfikować portfele za pomocą BTC.

Coinbase zaangażowana w inwestycje MicroStrategy

Firma Microstrategy w tym roku dokonała dwóch ogromnych inwestycji w Bitcoina, łącznie dokonując zakupu 38 250 BTC. W tamtym czasie taka ilość monet była warta 425 mln dolarów. .

Jak do tej pory podmiot, który pośredniczył w transakcji był nieznany. Dziś jednak, amerykańska giełda Coinbase ogłosiła, że została “wybrana jako główny partner realizacyjny, podczas zakupu Bitcoinów wartych 425 milionów dolarów przez MicroStrategy”.

Po inwestycji Microstrategy społeczność dziwiła się, że tak znaczna kwota nie poruszyła rynków. Teraz Coinbase wyjaśnił, że to właśnie taka była intencja firmy:

Korzystając z naszych zaawansowanych możliwości, wiodącej platformy brokerskiej i OTC, byliśmy w stanie kupić znaczną ilość Bitcoinów w imieniu MicroStrategy i zrobiliśmy to bez wpływu na rynek.

Giełda dodała, że jej system przyjmuje jedno duże zlecenie i rozbija je na wiele mniejszych, które są realizowane w wielu systemach transakcyjnych. W ten sposób zmniejsza się wpływ transakcji na rynek i pomaga w ukryciu całkowitej wielkości transakcji.

Dzięki temu Microstrategy kupiło też BTC w lepszej cenie. Zespół Coinbase “osiągnął średnią cenę realizacji, która była niższa niż cena, po której rozpoczął się zakup”. Strategia giełdy ostatecznie pozwoliła zaoszczędzić 1% (czyli około 4,25 miliona dolarów) dla spółki notowanej na NASDAQ.

Większa liczba inwestorów instytucjonalnych

Po inwestycji Microstrategy, coraz więcej dużych firm i indywidualnych inwestorów zaczęło wyrażać swoją chęć wejścia na rynek. Ogromnej inwestycji na 50 mln dolarów dokonała też firma Jacka Dorsey’a – Square. Ostatnim gigantem z Wall Street, który wszedł w krypto jest Guggenheim Partners. Spółka ma zamiar kupić BTC za 500 mln dolarów za pomocą Grayscale Investments.

Coinbase prognozuje, że w przyszłości coraz więcej firm będzie szukało sposobu na zabezpieczenie swojego portfolio. Giełda zapowiedziała pomoc takim podmiotom i zaprasza je do dywersyfikacji strategii alokacji kapitału za pomocą kryptowalut.

Jeżeli interesuje cię temat instytucji inwestujących w Bitcoina zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat. Dowiedz się, kto posiada największe udziały w podaży najstarszej kryptowaluty!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now