Dogecoin: Co dalej z ulubioną kryptowalutą Muska?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wzrostowi Dogecoina (DOGE) towarzyszyła seria głośnych wzmianek.

  • Pomimo ciągłego zainteresowania, DOGE utrzymuje się na poziomie około 0,05 USD za sztukę przez ostatni miesiąc.

  • Popularność DOGE i rosnące wykorzystanie prawdopodobnie oznaczają, że nigdzie się nie wybiera.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po osiągnięciu rekordowego rekordu 0,08 USD w dniu 7 lutego cena utrzymała się na poziomie 0,05 USD w ciągu ostatniego miesiąca. To nasuwa pytanie, co dalej z Dogecoin (DOGE)?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto najpierw przyjrzeć się, jak Dogecoin (DOGE) znalazł się tam, gdzie jest.

Historia cen DOGE

Pod koniec grudnia 2020 roku Dogecoin kosztował zaledwie 0,004 USD. Następnie, 20 grudnia, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, napisał po prostu na Twitterze: „Jedno słowo: Doge”. Wydawało się, że te trzy słowa spowodowały wzrost ceny o 40%. Był to pierwszy z wielu tweetów, które wpłynęły na monetę w ciągu kolejnych kilku tygodni.

Pierwszego dnia roku Dogecoin zaczął zyskiwać na wartości, a 2 stycznia po raz pierwszy przekroczył próg jednego centa, osiągając nowy rekord wszechczasów na poziomie 0,014 USD. Kurs oscylował wokół 0,01 USD, po czym spadł do 0,007 USD. Następnie 28 stycznia Musk ponownie wykorzystał swoją magię, tweetując na okładkę magazynu „Dogue” w zawoalowanym nawiązaniu do kryptowaluty. Rynek odpowiedział bardzo impulsywnie, podbijając cenę 10-krotnie do 0,07 USD.

W okresie od stycznia do lutego prawie każdemu wzrostowi ceny towarzyszył tweet, ale nie tylko te autorstwa Muska. 31 stycznia wspomniał, że jego tweet DOGE mógł być żartem: kolejny bump. 4 lutego miliarder technologiczny Mark Cuban napisał na Twitterze, że kupi DOGE’a zamiast kuponu na loterię: kolejny bump. Nawet raper Snoop Dogg wkroczył, tweetując zdjęcie „Snoop Doge”, jednocześnie oznaczając Elona Muska. Prawdopodobnie ten tweet spowodował, że DOGE osiągnął najwyższy w historii poziom 0,08 USD.

Jednak od tego czasu cena spadła. Chociaż kilkakrotnie wzrósł, prawdopodobnie z powodu wzmianek w mediach społecznościowych, w ciągu ostatniego miesiąca DOGE wahał się między 0,04 a 0,06 USD. Skąd ten DOGE i dokąd zmierza?

Ostatnie zmiany

Jeśli wzmianki w mediach społecznościowych wskazują na nastroje rynkowe, prawdopodobnie DOGE nigdzie się nie wybiera. Token był najczęściej wspominanym na Twitterze w lutym. Według danych opublikowanych przez ICO Analytics, w lutym miał on 10,4% udziału w ogólnej liczbie wzmianek na Twitterze. Chociaż tylko nieznacznie, pokonał Bitcoina (BTC), który miał 10,1% wszystkich wzmianek.

Jego użycie również uległo znacznemu wzrostowi. Mark Cuban niedawno napisał na Twitterze, że sklep jego drużyny NBA, Dallas Mavericks, przekroczył ostatnio 20 000 transakcji DOGE. To uczyniło ich największym handlowcem tego coina na świecie.

Ponadto amerykański operator bankomatów kryptowalutowych CoinFlip ogłosił niedawno, że będzie akceptował monetę w swojej sieci 1800 bankomatów. Pomimo niskiej siły nabywczej, CEO CoinFlip, Daniel Polotsky, powiedział, że DOGE dołączy do jego „portfela monet” ze względu na popularyzowany popyt. Jego popularność jest taka, że ​​nawet zdecentralizowana giełda DOGE została uruchomiona w tym miesiącu.

Chociaż trudno powiedzieć, co może dać DOGE kolejny impuls, wydaje się coraz bardziej jasne, że będzie on jeszcze podbijany medialnie jakiś czas.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now