Circle dostarczy DeFi do firm i instytucji poprzez API

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Circle rozwija API DeFi dla firm.

  • Początkowe uruchomienie będzie dotyczyło Compound Finance.

  • Podaż USDC osiąga rekordowy poziom 25 miliardów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma kryptowalutowa Circle ma wielkie plany dotyczące zdecentralizowanych finansów (DeFi) wraz z odsłonięciem nowego interfejsu programowania aplikacji dla instytucji.

SponsorowaneSponsorowane

W ogłoszeniu Circle z 24 czerwca, stwierdził, że wkrótce wyda najprostszy sposób na dostęp do DeFi dla firm.

Firma dodała, że jej nowy DeFi API, umożliwi firmom dostęp do wiodących protokołów, począwszy od pioniera pożyczek DeFi, Compound Finance na blockchainie Ethereum.

SponsorowaneSponsorowane

Firma stojąca za stablecoinem USDC stwierdziła, że ponad 1,25 miliarda dolarów w USDC zostało zdeponowanych w protokole Compound jako zabezpieczenie – najwięcej ze wszystkich stablecoinów na platformie.

Ma to na celu wykorzystanie rosnącego wykorzystania stablecoinów i ułatwienie firmom interakcji z często skomplikowaną naturą protokołów DeFi.

API DeFi dla przedsiębiorstw

Circle przyznał, że zarządzanie, zabezpieczanie i interakcja z bezpośrednimi uczestnikami sieci w DeFi jest skomplikowana i ryzykowna dla większości firm. Koszt i złożoność regulacyjna prowadzenia infrastruktury finansowania kryptowalut może być znacząca, dodał.

Nowe API DeFi firmy umożliwi użytkownikom biznesowym i instytucjonalnym zautomatyzowanie przepływów USDC na rynki pożyczek DeFi.

Wykorzystując DeFi API, przedsiębiorstwa będą miały łatwy i szybki dostęp do protokołów DeFi, w których mogą zarabiać na odsetkach, tokenach zarządzania i oferować ten sam dostęp do swoich platform klienckich.

Firma stwierdziła dalej, że dzięki USDC, Circle Accounts, swojej nowej ofercie terminowej Circle Yield, a teraz DeFi API, Circle zapewnia przedsiębiorstwom kompleksowy pakiet płatności i infrastruktury skarbowej opartej na walucie cyfrowej.

Nie było żadnych innych szczegółów technicznych dotyczących API poza tym, że zostanie ono uruchomione najpierw dla Compound Finance. Na stronie pojawił się link do listy oczekujących na wypróbowanie nowej oferty.

Pod koniec ubiegłego miesiąca BeInCrypto poinformowało, że Circle zabezpieczył największą rundę inwestycyjną w historii kryptowalut o łącznej wartości 440 milionów dolarów.

Wzrost podaży USDC

Podaż USD Coina gwałtownie wzrosła w tym roku i jest to obecnie drugi najbardziej popularny stablecoin po Tetherze.

Według Circle, podaż USDC osiągnęła rekordowy poziom 25 miliardów. Poinformowano również, że do tej pory nastąpiła łączna skumulowana kwota 739 miliardów dolarów przekazanych on-chain.

Od początku 2021 roku, obieg USDC wzrósł o 1823% z 1,3 miliarda do obecnego poziomu. Dla porównania, podaż Tethera wzrosła zaledwie o 300% z 20,9 miliarda w dniu 1 stycznia do 62,7 miliarda obecnie.

Trzecia pozycja Binance USD (BUSD) również odnotowała imponujący wzrost w tym roku ze wzrostem podaży o 725% do rekordowych 9,9 miliardów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz