Chiny tworzą “suwereny blockchain”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Najlepsza chińska szkoła szkolenia urzędników Partii Społeczności opublikowała artykuł chwalący blockchain.

  • Argumentuje, że Chiny muszą opracować „suwerenny łańcuch bloków”.

  • Powołując się na wysiłki w Estonii, artykuł dowodzi, że technologia blockchain może ograniczyć nadużycia władzy i korupcję.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nowy artykuł z Chińskiej Szkoły Partii Centralnej potwierdza zaangażowanie się kraju w technologię blockchain i podkreśla potrzebę zarządzania za jej pomocą.

Centralna Szkoła Społecznej Partii Chin jest jedną z najlepszych instytucji w kraju, która szkoli urzędników dla Społecznej Partii Chin. Ma około 1600 uczniów, a prezydent szkoły jest członkiem Biura Politycznego kraju.

Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę, gdy szkoła wspomina o technologii blockchain, ponieważ wyraźnie wskazuje to, że jest ona traktowana poważnie. To właśnie miało miejsce kilka dni temu.

Chińska Centralna Szkoła Partii idzie w stronę  technologii Blockchain

Nowy artykuł opublikowany przez Central Party School podkreśla wagę przyjęcia przez kraj technologii blockchain. Zatytułowany „Praktyki rządowe w zakresie technologii Blockchain” dowodzi, że zastosowanie tej technologii do codziennego zarządzania przyniesie korzyści krajowi i narodowi.

Artykuł został niedawno opublikowany na Twitterze przez Alice Crypto (@AliceolaCrypto).

 

W szczególności artykuł dowodzi, że dla Chin ważne jest ustanowienie własnego „suwerennego łańcucha bloków”, który byłby wolny od obcych ingerencji.

W artykule wymieniono również technologię blockchain jako potencjalnie ograniczającą korupcję i nadużycia władzy. Wymienia Estonię jako przykład kraju, który z powodzeniem wdrożył technologię blockchain w wielu różnych sektorach.

„Blockchain nie kryptowaluty”

Zapewne czytelnicy pamiętają, że Chiny znalazły się na pierwszych stronach gazet w październiku ubiegłego roku, kiedy to prezydent Xi powiedział, że Państwo Środka musi przewodzić światu w rozwoju blockchain. Od tego czasu kraj agresywnie realizuje tę politykę. Nawet pomimo tego, że rozwój wydarzeń utknął w martwym punkcie z powodu trwającego kryzysu koronawirusowego. W kraju tak poważnie traktuje się technologię blockchain, że nazwanie jej „oszustwem” jest teraz zakazane.

Linia partii na temat technologii blockchain w Chinach brzmiała „blockchain, a nie kryptowaluta”. Jak donosi BeInCrypto, chińska telewizja państwowa wielokrotnie potwierdzała to stanowisko. Chociaż chiński rząd pozostaje stosunkowo wrogo nastawiony do kryptowalut, Bitcoin nadal handluje w tym kraju w ramach OTC. Czasem nawet BTC jest sprzedawany po wyższym kursie niż giełdowy.

Teraz, gdy blockchain jest potwierdzony na najwyższym poziomie systemu szkolnego Społecznej Partii Chin, można śmiało powiedzieć, że prawdopodobnie pozostanie on priorytetem krajowym.

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!