Chiński polityk wyleciał za promowanie wydobycia kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Xiao Yi, były przewodniczący komitetu prowincji Jiangxi, stoi przed możliwym postępowaniem karnym za zaangażowanie w działalność wydobywczą.

  • Uważa się, że podróż Xiao do Niemiec w celu powiązania Chuangshiji Technology z Genesis Mining była katalizatorem zakazu wydobycia w Chinach.

  • Zakaz wydobycia kryptowalut w Chinach następował etapami.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Xiao Yi, urzędnik Chińskiej Partii Politycznej, został wezwany za rzekome nadużycie władzy.

Sponsorowane Sponsorowane

Xiao Yi, były wiceprzewodniczący komitetu prowincji Jiangxi Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, rzekomo nadużył swojej władzy. Chciał uwiarygodnić działalność wydobywczą kryptowalut, wbrew rządowemu zakazowi wszelkiej działalności wydobywczej.

W konsekwencji Komunistyczna Partii Chin (KPCh) wydaliła Yi. Zostało to ogłoszone przez Centralną Komisję Inspekcji Dyscyplinarnej (CCDI), 13 listopada 2021 roku. CCDI jest organem, który egzekwuje wewnętrzne zasady i przepisy oraz zwalcza korupcję w Komunistycznej Partii Chin.

Xiao Yi naruszył również zasady dotyczące nieprawidłowego wydatkowania środków na projekty, łapówkarstwa i ingerencji w działalność wymiaru sprawiedliwości. CCDI powiedział, że Xiao Yi prawdopodobnie stanie przed procesem karnym.

Sponsorowane Sponsorowane

Xiao forsował wydobycie kryptowalut, gdy był szefem partii w Fuzhou w prowincji Jiangxi od 2015 roku, mając nadzieję, że górnictwo stanie się “kompetencją” Fuzhou. Przewodził delegacji w podróży do Niemiec, aby pomóc Chuangshiji Technology w strefie rozwoju przemysłowego zaawansowanych technologii Fuzhou, partnerowi z dostawcą usług górniczych w chmurze Genesis mining. Planował hostować 500 000 serwerów w Fuzhou do wydobywania kryptowalut, w ruchu, który mógł przyspieszyć konsumpcję zakazu wydobywania.

Przeregulować, a potem pociągnąć za spust

Według Forbes, Chiny nadmiernie regulowały Bitcoina przed jego zakazem, jednocześnie planując wprowadzenie własnego CBDC, cyfrowego renmimbi (RMB). CBDC ma na celu zaoferowanie blasku wygody konwencjonalnych kryptowalut, bez decentralizacji i korzyści dla prywatności. Centralna kontrola rządowa nie jest zgodna z bezgraniczną i nieuregulowaną naturą kryptowalut, dlatego państwo je odrzuciło.

Jak rozwinął się chiński zakaz

Chiny posiadały tytuł największego na świecie regionu wydobycia Bitcoinów w pierwszej połowie 2021 roku, ale wkrótce zostały prześcignięte przez USA. Ponad 90% firm związanych z kryptowalutami zamknęło się w Chinach od 8 października 2021 roku. Wtedy nastąpił szeroki i rozległy zakaz wydany przez Ludowy Bank Chin oraz Narodową Komisję Rozwoju i Reform 24 września 2021 roku. W 2017 roku Chiny zamknęły lokalne giełdy kryptowalut. Następnie w 2019 roku kraj zakazał całkowicie handlu kryptowalutami. Bank Centralny twierdził, że zablokują strony internetowe do giełd kryptowalutowych, krajowych i zagranicznych, a także wstępne oferty kryptowalut (ICO).

W maju 2021 roku rząd zakazał instytucjom i firmom świadczenia usług związanych z kryptowalutami. A trzy organy, a mianowicie Chińskie Stowarzyszenie Bankowe oraz Stowarzyszenia Płatności, Stowarzyszenia Rozliczeniowe Chin i Krajowe Stowarzyszenie Finansów Internetowych Chin wydały oświadczenie informacyjne. Oferowanie rejestracji, rozliczania i handlu nie jest dozwolone. Miesiąc później rząd nakazał bankom zaprzestanie wspomagania transakcji i wydał zakazy wydobywania kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz