Komisarz SEC mówi, że chiński juan cyfrowy nie zdetronizuje dolara amerykańskiego

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ludowy Bank Chin rozpoczął testowanie e-juana w wybranych miastach.

  • Niektórzy obawiają się, że e-juan może zdestabilizować dolara.

  • Hester Peirce jest przekonana, że ​​dolar pozostanie istotny w tej całej ekonomii cyfrowej.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komisarz SEC, Hester Peirce, stwierdziła, że ​​planowany cyfrowy juan nie przyćmi dolara. Przytoczyła wzrost stablecoinów wspieranych przez dolara.

SponsorowaneSponsorowane

Wraz ze wzrostem zainteresowania cyfrową walutą zaczynamy widzieć, jak do walki wkraczają naprawdę duże nazwiska. Ludowy Bank Chin to jedna z takich nazw, która podejmuje wyzwanie w wyścigu światowym i wypuszcza cyfrową walutę. Celem jest rzekomo ulepszenie systemów płatności i zapobieganie wzrostowi nieregulowanych kryptowalut.

Chiny są bliskie wprowadzenia e-juana

Chiński juan cyfrowy był w tym miesiącu najczęściej wybieranym tematem w dziedzinie gospodarki finansowej. Chiny oficjalnie potwierdziły, że wspierana przez bank centralny waluta cyfrowa jest już w fazie testów beta w miastach w całym kraju.

SponsorowaneSponsorowane

Kilka podmiotów w rządzie USA bacznie przygląda się cyfrowemu juanowi, aby ocenić potencjalne zagrożenie dla dolara.

Były urzędnik Ludowego Banku Chin, Zhou Xiaochuan, próbował uspokoić te zainteresowane strony, stwierdzając, że chiński juan cyfrowy będzie używany wyłącznie w kraju. Zhou twierdził, że wykorzystanie e-juana jako globalnej waluty rezerwowej byłoby nie tylko niepraktyczne, ale przyniosłoby ze sobą negatywne konsekwencje.

Projekt LBCh jest najwyraźniej częścią dążenia do globalizacji cyfrowego juana. Chiny już teraz wyprzedzają większość innych krajów w swoim dążeniu do cyfryzacji. Tempo, jakie w tej kwestii wyznaczyły Chiny, niepokoi niektórych analityków o możliwość zdobycia dominacji nad dolarem przez drugą co do wielkości gospodarkę.

Urzędnik SEC mówi, żeby się nie martwić

Peirce wydała oświadczenie, aby uspokoić zmartwione umysły. Komisarz, znana również jako Crypto Mom, twierdzi, że wzrost stablecoinów byłby kluczem do utrzymania statusu waluty amerykańskiej na szczycie światowego łańcucha finansowego. Peirce powiedziała:

Nawet w 2021 roku nastąpił ogromny wzrost stablecoinów – są to zasadniczo prywatne dolary cyfrowe. To faktycznie może być naszą odpowiedzią dla chińskiego CBDC. Mogą to być tylko prywatne stablecoiny. Jeśli są one oparte na dolarach, myślę, że dolar będzie nadal dość istotny.

W osobnym oświadczeniu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell stwierdził, że plany Chin ze swoim cyfrowym juanem w żaden sposób nie zmuszą Rezerwy Federalnej do zdetronizowania cyfrowego dolara. Wyjaśnił, że celem nie było pierwsze uruchomienie, ale uniknięcie błędów w tworzeniu cyfrowego dolara.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz