Chińscy rywale Robinhood nastawiają się na krypto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dwóch chińskich rywali Robinhood nastawia się na handel kryptograficzny jako bramę do międzynarodowego rynku.

  • Aplikacje starają się rozszerzyć swoje bazy użytkowników o Singapur i Stany Zjednoczone.

  • Rozwój jest następstwem dużych wahań rynkowych i sprzecznych wiadomości z Chin dotyczących kryptowalut.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dwie chińskie aplikacje do handhandlu akcjami, konkurenci popularnej platformy Robinhood, przechodzą na kryptowaluty, starając się wejść na rynek międzynarodowy.

Sponsorowane Sponsorowane

Futu i Tiger Brokers ujawnili wiadomość, że poszukują licencji za granicą, aby umożliwić lokalnym inwestorom handel kryptowalutami. Firmy wspomniały o ekspansji do Singapuru i USA. Według ich strony internetowej Tiger Brokers prowadzi już działalność w Hongkongu i Australii.

Arthur Chen, dyrektor finansowy Futu, powiedział CNBC, że firma pozyskała 100 000 płacących użytkowników w Singapurze w ciągu pierwszych trzech miesięcy po uruchomieniu na początku marca. Wspomniał również o dużym napływie inwestorów z USA w kolejnym kwartale. Obie firmy mają bazę klientów składającą się z setek tysięcy użytkowników.

Oprócz Robinhood, są oczywiście inni konkurenci w przestrzeni, do której mogą nawigować Futu i Tiger. Jednak te dwie chińskie firmy planują przeskoczyć konkurencję, wdrażając funkcje sieci społecznościowych w aplikacji. Użytkownicy będą mogli łączyć się ze sobą, dzielić się wskazówkami i strategiami handlowymi, a także angażować się w materiały edukacyjne dotyczące inwestycji.

Sponsorowane Sponsorowane

W międzyczasie Robinhood przygotowuje się do opublikowania f. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych IPO roku i następuje po monumentalnej ofercie publicznej Coinbase, która trafiła na NASDAQ z wyceną na 90 miliardów dolarów. Dyrektor generalny Tiger Brokers, Tianhua Wu, powiedział CNBC, że jest świadoma publicznego zainteresowania IPO, ale ekscytacja nimi osłabła.

Chińskie obawy dotyczące kryptowalut

Międzynarodowa ekspansja tych dwóch rywali Robinhood następuje zarówno po poważnych wahaniach na rynku kryptowalut, jak i sprzecznych wiadomościach kryptograficznych z Chin. Jedną z większych historii z Chin jest nasilająca się walka z działalnością kryptowalutową. Pomimo surowych ograniczeń rządowych, chińscy inwestorzy nadal angażują się w platformy OTC.

Nastąpiło to po wydaniu przez ChRL nakazu wszystkim instytucjom finansowym zlokalizowanym w kraju, aby wstrzymać wszelkie usługi kryptograficzne wcześniej dostępne dla klientów. Ze względu na zdecentralizowany charakter wielu operacji w przestrzeni kryptograficznej jest to dość trudne zadanie do skutecznego wykonania.

Pomimo zniesienia przez Chiny innych działań kryptograficznych, głównym celem jest ich własna cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC). Chiński juan cyfrowy jest obecnie zaangażowany w testy przypadków użycia w różnych regionach kraju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Savannah Fortis is a multimedia journalist covering stories at the intersection culture, international relations, and technology. Through her travels she was introduced to the crypto-community back in 2017 and has been interacting with the space since.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz