China Construction Bank uruchomi obligacje o wartości 3 miliardów dolarów za pomocą technologii Blockchain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • China Construction Bank (CCB) wyemituje obligacje o wartości 3 miliardów dolarów za pomocą tokenów opartych na blockchain.

  • Umowa z giełdą Fusang w Hongkongu pozwoli inwestorom handlować certyfikatami depozytowymi na Bitcoin lub USD.

  • CCB stał się pierwszym chińskim bankiem, który wydał cyfrowe zabezpieczenia oparte na blockchain, w szerszym ujęciu fintech.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Państwowy China Construction Bank (CCB) przygotowuje się do zostania pierwszym chińskim bankiem emitującym obligacje z wykorzystaniem technologii blockchain.

Bank nawiązał współpracę z Hongkongiem Fusang Exchange, aby rozpocząć sprzedaż długu o wartości 3 miliardów dolarów reprezentowanego przez tokeny blockchain.

Takie obligacje są zwykle dostępne tylko dla inwestorów profesjonalnych. Jednak eksperci twierdzą, że blockchain zmniejsza ogólne koszty, rozszerzając dostęp również dla uczestników rynku detalicznego. Dzięki partnerstwu z Fusang inwestorzy będą teraz mogli wymieniać obligacje denominowane w dolarach amerykańskich na bitcoiny.

Certyfikat depozytu tokenów banku China Construction Bank na sprzedaż za Bitcoiny

China Construction Bank wyemituje 3 miliardy dolarów długu jako tokeny oparte na blockchain. Obligacja offshore będzie zabezpieczona depozytami w oddziale CCB Labuan w Malezji i wyemitowana na okres trzech miesięcy.

W momencie zapadalności inwestycja zapewni roczny zwrot w wysokości około 0,75%. To mało jak na standardy branżowe kryptowalut, jednak liczba ta jest większa niż stopa procentowa 0,25% oferowana przez większość banków.

Zaangażowanie Fusang pozwala cyfrowym obligacjom CCB na obrót zarówno dolarami amerykańskimi, jak i Bitcoinami. Według South China Morning Post, wehikuł inwestycyjny zostanie uruchomiony w najbliższy piątek.

Henry Chong, dyrektor generalny Fusang, skomentował, że wykorzystanie technologii blockchain umożliwiło inwestorom detalicznym dostęp do inwestycji zarezerwowanych wcześniej dla instytucjonalnych uczestników rynku. Rzeczywiście, świadectwa depozytowe zaczynają się od zaledwie 100 dolarów od sztuki.

Na początku CCB przeznaczy na tę akcję 58 milionów dolarów z 3 miliardów dolarów całkowitego długu dostępnego dla inwestorów. Jeśli premiera zakończy się sukcesem, Chong mówi, że Fusang będzie współpracował z CCB, aby udostępnić obligacje również w innych walutach.

Chiny nadal stawiają na Fintech

Uruchomienie zabezpieczenia opartego na blockchain przez bank będący własnością państwa jest tylko częścią szerszego chińskiego dążenia do przyjęcia nowej technologii finansowej. W rzeczywistości kraj ten od dawna jest liderem płatności cyfrowych z platformami takimi jak AliPay i WeChat Pay, widząc masową adopcję.

W ramach nacisku prezydent Chin Xi Jinping ogłosił, że w zeszłym roku zamierza zostać światowym liderem w rozwoju technologii blockchain. Jak donosi BeInCrypto, w 2020 roku do sierpnia w Chinach powstało ponad 10000 firm wykorzystujących technologię blockchain.

Chiny również mocno naciskały na rozwój własnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), uruchamiając kilka faz testowych. Niedawno BeInCrypto zbadało międzynarodowe reakcje i obawy dotyczące rozwoju cyfrowego juana.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now