Smart kontrakty Cardano już w kwietniu lub maju

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Charles Hoskinson przedstawił roadmap dot. smart kontraktów Cardano.

  • Ich sieć testowa powinna zostać uruchomiona pod koniec kwietnia lub na początku maja.

  • Plutus jest platformą smart kontraktów dla blockchaina Cardano

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, udostępnił wczoraj wideo, w którym przedstawia roadmap projektu na najbliższe miesiące. Wynika z niego, że sieć testowa dla długo oczekiwanych smart kontraktów powinna zostać uruchomiona pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Smart kontrakty Cardano coraz bliżej

W momencie pisania tego tekstu natywny token Cardano – ADA, jest notowany na poziomie około 1,20 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 40 miliardów dolarów. To czyni ją czwartym co do wielkości krypto projektem.

Fakt ten powoduje, że wiele osób krytykuje tą kryptowalutę. Twierdzą oni, że wycena ADA jest zawyżona, ponieważ projekt, który postrzegany jest jako konkurencja dla ETH nie obsługuje nawet smart kontraktów.

Teraz założyciel Cardano, Charles Hoskinson, opublikował film. Przedstawia on w nim krótko- i średnioterminowe plany dot. projektu.

W filmie Hoskinson podsumował ostatnie wysiłki zespołu. Założyciel Cardano podkreślił, że wychodząc z epoki Shelley, zespół wdrożył już funkcje multi-asset.

Stało się to za sprawą tzw. hard forka “Mary”, który został uruchomiony na mainnecie w marcu. Kolejna faza nazwana została “Alonzo”. Według słów Hoskinsona:

Alonzo bierze Rozszerzony Model UTXO, który częściowo jest już w bazie kodu, dodaje to wszystko, a następnie umieszcza tę piękną platformę Plutus na szczycie Cardano.

Plutus jest platformą smart kontraktów dla blockchaina Cardano. Jeśli chodzi o ramy czasowe, Hoskinson stwierdził, że sieć testowa zostanie uruchomiona pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Aplikacja widmo?

Charles Hoskinson opublikował ostatnio inne wideo dot. braku zdecentralizowanych aplikacji (DApps) na platformie Cardano. Założyciel projektu przedstawił w nim swoje poglądy na temat ekosystemu DApp i porównań z Ethereum.

Był on zrozpaczony tym, że użytkownicy mediów społecznościowych nazywają Cardano „aplikacją-widmem” z powodu braku DApps. Dalej wyjaśniał, że projekt może tworzyć smart kontrakty w ramach Ethereum, ale wyniki nie byłyby jego zdaniem wartościowe.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now