Changpeng Zhao wyjaśnia kłopoty z regulatorami

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance przeżywa ostatnio ciężkie chwile., ponieważ giełda wpadła pod lupę regulatorów na całym świecie.

  • Ponad 6 czołowych gospodarek, w tym Wielka Brytania, Singapur, Japonia, Niemcy oraz Tajlandia rozpoczęły dochodzenia w jej sprawie.

  • Aby wyjaśnić sprawę, dyrektor generalny Binance, Chanpeng Zhao, opublikował dziś nowe oświadczenie.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Binance przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Największa giełda krypto na świecie wpadła pod lupę regulatorów na całym świecie. Ponad 6 czołowych gospodarek, w tym Wielka Brytania, Singapur, Japonia, Niemcy oraz Tajlandia rozpoczęły dochodzenia w jej sprawie.

SponsorowaneSponsorowane

Aby wyjaśnić sprawę, dyrektor generalny Binance, Chanpeng Zhao, opublikował dziś nowe oświadczenie. CZ twierdzi, że w obliczu ostatnich działań regulacyjnych, chciałby wyjaśnić “stanowisko i zaangażowanie” Binance w społeczność. Dyrektor generalny Binance przedstawił również podejście giełdy i plany radzenia sobie z bieżącymi problemami.

CEO Binance wzywa do wprowadzenia jasnych regulacji

Podczas gdy rynek kryptowalutowy wyraźnie dojrzał w ostatnich latach, niejasne przepisy okazują się być poważną przeszkodą dla firm działających w tej branży. Dyrektor generalny Binance wspomniał również o potrzebie “jaśniejszych ram regulacyjnych” w różnych krajach, mówiąc:

Więcej regulacji jest w rzeczywistości pozytywnym znakiem, że branża dojrzewa, ponieważ tworzy to fundament dla szerszej populacji, aby czuć się bezpiecznie, aby uczestniczyć w kryptowalutach. Wierzę, że dobrze rozwinięte ramy prawne i regulacyjne w dłuższej perspektywie będą solidnym fundamentem, który naprawdę sprawi, że kryptowaluta stanie się niezbędna w codziennym życiu każdego człowieka.

Dodał, że ramy są niezbędne, aby zapobiec nadużyciom i oszustwom popełnianym przez złych aktorów.

Interes klienta pozostaje najważniejszym priorytetem

Wśród ostatnich działań regulacyjnych, Binance musi również stawić czoła problemom ze strony wielu swoich partnerów. Kilku dostawców usług płatniczych i banków zaczęło blokować transfery środków do Binance. Po niedawnej akcji brytyjskiego FCA, brytyjski gigant bankowy Barclays postanowił zablokować transfery funduszy na giełdę. Barclays twierdził, że był to środek mający na celu ochronę pieniędzy klientów.

Podsumowując wszystkie te wydarzenia, CZ powiedział, że Binance zawsze dbał o to, aby interesy klientów były na najwyższym poziomie. W związku z tym giełda zapewniła bardziej rygorystyczne wymagania zgodne z branżowymi normami. Stosuje również ścisłe środki zapobiegające wykorzystywaniu informacji poufnych.

Giełda stosuje również SAFU – Secured Asset Emergency Fund. Jego celem jest ochrona aktywów użytkowników poprzez rygorystyczne standardy notowań. Ponadto CZ zauważył również, że Binance współpracuje z szeregiem organów ścigania. Należą do nich U.S. Internal Revenue Service (IRS), UK South East Regional Organized Crime Unit i inne.

Do pierwszej połowy 2021 r. giełda rozpatrzyła już 5 600 wniosków o przeprowadzenie śledztwa, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Rozwiązywanie problemów regulacyjnych z wyprzedzeniem

Binance U.S. – spółka zależna Binance – zatrudniła byłego regulatora Manuela Alvareza na stanowisku dyrektora administracyjnego. Poprzednio Alvarez pełnił funkcję komisarza kalifornijskiego Departamentu Ochrony Finansowej i Innowacji.

W ramach swojej nowej roli od 22 lipca, Alvarez będzie raportował do Briana Brooksa, obecnego dyrektora generalnego Binance U.S. i byłego regulatora bankowego. Brooks skomentował ten ruch w wywiadzie dla Bloomberga:

Sprowadzenie kogoś takiego jak Manny, który był regulatorem odpowiedzialnym za ochronę ponad 40 milionów konsumentów, pokazuje nie tylko, że traktujemy to poważnie, ale nie zamierzamy być defensywni w kwestii zgodności i ochrony konsumentów.

Zamierzamy być na pierwszej linii, więc zatrudnimy najlepsze talenty, najbardziej doświadczonych ludzi do prowadzenia tych funkcji dla nas, ponieważ zgadzamy się, że są one bardzo ważne.

Pomimo wszystkich ostatnich przeszkód, wygląda na to, że Binance pozostaje skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów regulacyjnych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz