Changpeng Zhao (CZ): “Nie dbam o bogactwo”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • HODLerzy, traderzy, założyciele startupów i giełdy zgarniają sporą część zysków z rynku wartego 2,5 biliona dolarów.

  • Jednak niewielu z nich zarobiło więcej pieniędzy niż Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance.

  • CZ uważa jednak, że nie dba o bogactwo, a chce jedynie szerzyć krypto ewangelię.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kryptowaluty uczyniły wielu ludzi bogatymi. HODLerzy, traderzy, założyciele startupów i giełdy zgarniają sporą część zysków z rynku wartego 2,5 biliona dolarów.

Sponsorowane Sponsorowane

Jednak niewielu z nich zarobiło więcej pieniędzy niż Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, największej na świecie giełdy. CZ nie dba jednak o bogactwo. Tak wynika z najnowszego wywiadu. Jego celem jest szerzenie ewangelii kryptowalut.

CZ rozmawiał z Erikiem Schatzkerem z Bloomberga podczas Bloomberg New Economy Forum. Mówił o kilku aspektach branży kryptowalutowej, w tym o regulacjach, Binance US, dlaczego Bitcoin jeszcze nie wystartował jako system płatności i o tym, co przyniesie przyszłość.

Jeśli chodzi o to, ile pieniędzy zarabia Binance, ujawnił, że zależy to od wartości tokenów handlowanych na rynku. Binance nie zarabia na swoich kryptowalutach. W związku z tym jego zyski byłyby znacznie wyższe teraz, gdy większość tokenów znajduje się na rekordowo wysokich poziomach, niż dwa lata temu. Jednak tylko na papierze, ponieważ giełda jest zapalonym HODLerem.

Niezależnie od tego, dla firmy, która przetwarza około 50 miliardów dolarów w zły dzień i ponad 150 miliardów dolarów w dobry dzień, Binance przynosi całkiem sporo pieniędzy. Podczas gdy Changpeng Zhao odmówił podania konkretnej liczby, według CEO jest to dziesiątki miliardów dolarów rocznie.

Jak zauważył Schatzker z Bloomberga, z CZ posiadającym większość udziałów w firmie, jest on “jednym z najbogatszych ludzi na świecie”.

CZ: Nie dbam o bogactwo

Ze względu na całe swoje bogactwo, CZ często trafia na listy najbogatszych przedsiębiorców kryptowalutowych. Forbes, na przykład, umieścił jego bogactwo na poziomie zaledwie 1,9 miliarda dolarów w tym roku. Było to poniżej Chrisa Larsena z Ripple, który posiada majątek warty 3,4 miliardami dolarów, założyciela Coinbase Briana Armstronga z 6,5 miliardami dolarów i bliźniaków Winklevoss z Gemini z 3 miliardami dolarów na głowę.

Zrewidowana lista umieściła Sama Bankmana-Frieda, założyciela giełdy FTX i Alameda Research jako najbogatszego miliardera kryptowalutowego z kwotą 23 miliardów dolarów.

Binance jest jednak znacznie większy niż FTX. W ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy FTX zrobił 4,7 miliarda USD, Binance osiągnął prawie 10-krotnie większą kwotę 41 miliardów.

CZ jest podobno właścicielem co najmniej 30 procent Binance. Mówi się, że giełda jest wyceniana na 200 miliardów dolarów. Oznaczałoby to, że majątek CZ jest wart 60 miliardów dolarów i tym samym stałby się on najbogatszym człowiekiem w branży kryptowalutowej. Znalazłby się też w pierwszej dwudziestce najbogatszych ludzi na świecie, wyżej niż Michael Bloomberg i Michael Dell.

CZ nie interesują żadne rankingi

CZ jednak nie wydaje się zbytnio zainteresowany rankingami. W wywiadzie dla Schatzkera powiedział:

Tak naprawdę nie dbam o bogactwo, pieniądze i rankingi. Jak powiedziałem w ostatnim wywiadzie dla Forbes, jestem zobowiązany do oddania 99% mojego majątku, zanim opuszczę ten świat. Za każdym razem, gdy ludzie przywiązują do tego [bogactwa] zbyt dużą wagę, tracą koncentrację.

Dla CZ najważniejsze jest “budowanie narzędzi dla ludzi, aby uzyskać dostęp do kryptowalut”.

Jednym ze sposobów, w jaki zamierza wprowadzić więcej ludzi do kryptowalut, jest pobieranie niższych opłat na swojej platformie. Już teraz Binance pobiera znacznie niższe opłaty niż jego konkurenci, w tym Coinbase, Kraken i FTX. CZ wierzy, że te opłaty mogą być jeszcze niższe, ponieważ giełda jest już dość dochodowa w obecnej formie.

Nie wierzę w maksymalizację zysków lub wartości dla akcjonariuszy w krótkim okresie czasu. Wierzę w rozwój branży, zapewnienie najlepszej wartości dla naszych użytkowników, a wtedy będziemy się rozwijać.

Inteligentne regulacje, płatności Bitcoin, manifest kryptowalutowy

Binance opublikował niedawno manifest szczegółowo opisujący, co giełdy kryptowalut są winne swoim użytkownikom. Ten manifest był przeznaczony dla wszystkich, od regulatorów i użytkowników do konkurencji. CZ uważa, że istnieje zbyt wiele błędnych informacji na temat kryptowalut i jego obowiązkiem, a także Binance, jest to zmienić.

I chociaż wszyscy wzywają do regulacji, były inżynier Coinbase uważa, że muszą to być “inteligentne regulacje”.

Głupie regulacje są od regulatorów, którzy mają jedną metrykę, mającą na celu zmniejszenie ryzyka. […] Inteligentne regulacje patrzą na wiele metryk, takich jak redukcja ryzyka przy jednoczesnym wzroście gospodarki. Jeśli ludzie mają taki sposób myślenia, będą pro-biznesowi i pro-regulacyjni.

Jeżeli chodzi o to czy Bitcoin zastąpi dolara, CZ uważa, że jeszcze nie nadszedł ten czasu. Co więcej, według niego zastąpienie dolara od razu nie byłoby rozważne. Jednak powolna integracja Bitcoina z systemem finansowym przyniosłaby światu wiele dobrego. W ten sposób moglibyśmy monitorować jego wpływ na gospodarkę i politykę monetarną.

CZ zwrócił również uwagę, że obecne systemy finansowe radzą sobie całkiem dobrze w niektórych aspektach. Na przykład, płacenie za kawę kartą kredytową jest wygodne, łatwe i tanie. To dlatego Bitcoin nie zdobył tego rynku. Jednak globalne płatności międzypaństwowe są nadal powolne i drogie, a do tego właśnie Bitcoin nadaje się najlepiej.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz