EXCLUSIVE Chainprox: Zarabiaj krypto na łączu internetowym – wywiad z Adrianem Wroną

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Chainprox umożliwia zarabianie pasywnego przychodu na udostępnianiu łącza internetowego.

  • Technologia wykorzystuje jedynie 10% transferu.

  • Użytkownicy otrzymują token ROX.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Chainprox to polski projekt, który chce zrewolucjonizować sposób generowania pasywnego dochodu w kryptowalutach. Przez prostotę działania może ułatwić wejście w przestrzeń krypto osobom, które miały do tej pory wątpliwości.

Sponsorowane Sponsorowane

Istotą projektu jest możliwość udostępniania własnego łącza internetowego i generowania zysku zgodnie z innowacyjnym protokołem Proof-of-Proxy. Twórcy mają ambicję łączyć indywidualnych użytkowników i gigantów technologicznych oraz chcą zbudować ogromną społeczność. BeInCrypto Polska miało okazję porozmawiać z Adrianem Wroną, managerem rozwoju biznesowego w Chainprox.

Dochód pasywny na łączu

BeInCrypto Polska (BIC): Dzień dobry Adrianie. Dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia do wywiadu.

Adrian Wrona (AW): Cześć! Super pojawić się w BeInCrypto!

Sponsorowane Sponsorowane

BIC: Opowiedz proszę, jakie rozwiązanie wnosicie do rynku krypto?

AW: Chainprox umożliwia pasywne zarabianie na udostępnianiu swojego łącza internetowego. Jesteśmy alternatywą dla kopania i stakowania – w naszej platformie każdy z dostępem do internetu może zarabiać. Korzystając z Chainprox nawet nie zauważycie, że Wasza sieć jest wykorzystywana przez naszych zaufanych partnerów.

BIC: W pewnym sensie, Chainprox to coś całkiem nowego. Czym jest Proof-of-Proxy i jak działa?

AW: Proof-of-Proxy to odpowiedź na znane nam konsensusy. W Proof-of-Work trzeba wkładać duże ilości energii elektrycznej, aby próbować partycypować w walidacji blockchaina. Natomiast Proof-of-Stake wymaga dużej ilości danego aktywa, by mieć dostęp do podziału puli nagród.

BIC: Skąd pomysł na stworzenie takiego rozwiązania?

AW: Pomysł zrodził się z naszych obserwacji. Zauważyliśmy, że udostępniając komuś nasze łącze internetowe de facto nie tracimy na tym, a możemy zyskać. Produkt Chainprox wykorzystuje tylko 10% całego transferu. Jest to niezauważalne, a można tylko na tym zarobić.

Chainprox - webiste
Strona internetowa Chainprox / Źródło: chainprox.com

Każdy może zarabiać

BIC: Czy na rynku jest zapotrzebowanie na usługi, które będziecie dostarczać?

AW: Zapotrzebowanie jest ogromne i wynika z ciągłego niedoboru organicznych adresów IP. Według naszych analiz z roku na roku znacząco rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. My chcemy dodać do tego blockchain, aby całość była dodatkowo transparentna. Wiele firm z tej branży nie udziela informacji, ile faktycznie na tym zarabiają. W Chainprox wszystko jest przejrzyste i do wglądu na naszych smart kontraktach.

BIC: Według mnie, każdy kto używa dziś Internetu, jest Waszym potencjalnym użytkownikiem. Teoretycznie możecie pozyskać każdego, kto posiada łącze internetowe ze smartfonem włącznie?

AW: Tak, każdy, gdziekolwiek jest i ma dostęp do Internetu, jest naszym potencjalnym użytkownikiem.

Token ROX

BIC: A jak to wygląda z drugiej strony? Kto będzie odbiorcą Waszych usług?

AW: Dostrzegliśmy w rynku potencjał w udostępnianie łącza internetowego. Jest na to zapotrzebowanie w wielu branżach m.in. w marketingu (optymalizacja reklam), agregatorów danych (data scraping) czy nawet w przyszłości dla użytkowników indywidualnych (porównywanie cen lub przeglądanie treści z innych krajów).

Chainprox łączy gigantów technologicznych, którzy potrzebują masowo organicznych adresów IP, z ludźmi, którzy chcą je udostępniać za wynagrodzenie. Dla naszego typowego użytkownika wystarczy, jak włączy nasz produkt i nic więcej nie będzie robił. My zadbamy o to, aby jego łącze internetowe trafiło do sprawdzonych przez nas podmiotów i zapłaciło za nie. Głównym aktywem rozrachunkowym jest nasz token ROX. Będziemy nim wynagradzać naszych użytkowników, lecz w przyszłości planujemy dodać kolejne kryptowaluty.

Staking na Chainprox
Staking tokena ROX / Źródło: chainprox.com

BIC: Wobec tego pojawia się pytanie o bezpieczeństwo. Czy nasz adres IP może wpaść w niepowołane ręce i zostać użyty do oszustwa?

AW: Adresy IP naszych użytkowników są przekazywane tylko do zaufanych i sprawdzonych przez nas klientów. Nie pozwolimy na to, aby ktoś został poszkodowany.

Roadmap Chainprox pod koniec 2022 roku

BIC: Na jakim etapie jest obecnie Wasz projekt?

AW: Mamy działający produkt. Aktualnie kończymy pracę nad smart kontraktem dla naszego tokenu ROX.

BIC: Biorąc pod uwagę ilość potencjalnych użytkowników, nasuwa mi się pytanie o możliwość stworzenia blockchain i użycia apki jako node. Czy macie to w planach?

AW: Własny blockchain to na pewno spore wyzwanie, mamy to z tyłu głowy. Wielokrotnie podczas rozmów o przyszłości Chainprox rozważamy taki scenariusz, lecz więcej w tym temacie dowiecie się wraz z ogłoszeniem naszej roadmapy pod koniec 2022 roku.

BIC: Wiem, że niebawem chcecie wystartować z fazą pre-sale Chainprox. Czy możesz zdradzić więcej szczegółów?

AW: Na tym etapie jeszcze nie. Naszym priorytetem jest zbudowanie ogromnego community, które będzie chciało korzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu będziemy konkurencyjni dla firm z klasycznego rynku o podobnym profilu. Wejdziemy na rynek z dużą ilością adresów IP, oferując dużo lepsze rozwiązania niż konkurencja.

BIC: Zatem załoga BeInCrypto życzy sukcesów w rozwijaniu projektu. Poinformujcie nas jak tylko ustalicie rozpoczęcie przedsprzedaży. Przekażemy to naszym czytelnikom. Powodzenia!

AW: Dziękuję! Zapraszam również na event „Made in Blockchain Meetup”, gdzie Chainprox jest współorganizatorem. Odbędzie się on 10 grudnia o 18:00 w PKiN w Warszawie.

– – –

Adrian Wrona

Adrian w Chainprox odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy całego projektu. W przeszłości związany był m.in. z Citibankiem i mBankiem na stanowiskach menadżerskich. W branży technologii blockchain jest od 2017 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz