Chainlink (LINK) spada i stawia pod znakiem zapytania byczą strukturę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • LINK jest notowany w ramach długoterminowego, równoległego kanału rosnącego, ale załamał się z kanału krótkoterminowego.

  • Opór i wsparcie znajdują się na poziomach odpowiednio 14 i 9,90 USD.

  • LINK prawdopodobnie znajduje się w fali C korekty A-B-C.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Chainlink (LINK) załamała się z krótkoterminowego, równoległego kanału rosnącego, ale nadal znajduje się w zakresie kanału długoterminowego.

Gdyby cena załamała się z kanału długoterminowego, to prawdopodobnie potwierdziłoby to, że rozpoczął się trend spadkowy, a cena zmierza w dół.

Długoterminowe odrzucenie LINK

W tygodniu pomiędzy 23-30 listopada cena LINK utworzyła niedźwiedzią świecę o małym korpusie z knotami z obydwu stron. Cena nie osiągnęła zamknięcia powyżej poprzedniego obszaru wsparcia na poziomie 14 USD i zamiast tego utworzyła długi górny knot i spadła, aby zweryfikować ten obszar jako opór.

Mimo że RSI jest powyżej 50, a MACD powyżej 0, to oscylator stochastyczny utworzył niedźwiedzi krzyż. To znak, że długoterminowy trend może być niedźwiedzi, zwłaszcza jeśli LINK nie odzyska obszaru 14 USD.

Wykres LINK dzięki Tradingview

LINK wraca do kanału notowań

Cena LINK rośnie od czasu osiągnięcia dołka na 7,22 USD w dniu 23 września. Ruch wzrostowy zakończył się szczytem na poziomie 17,30 USD w dniu 24 listopada.

Chociaż wzrost był znaczny, to cena została odrzucona przez poziom zniesienia 0,618 Fib całego spadku, po czym gwałtownie spadła.

Podczas gdy cena LINK początkowo wybiła się z tego kluczowego poziomu Fib, to nie udało się jej osiągnąć zamknięcia powyżej niego i zamiast tego utworzyła długi górny knot. Ponadto ruch od momentu odnotowania dołków był doskonale zawarty w równoległym kanale wznoszącym, co wskazuje, że jest to prawdopodobnie ruch korygujący.

W chwili pisania tego tekstu LINK ponownie napotkał opór w okolicach mediany tego kanału.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne dają mieszane sygnały:

  • W przypadku scenariusza hossy istnieje ukryta bycza dywergencja na RSI, które znajduje się powyżej 50.
  • W przypadku scenariusza bessy, zarówno oscylator MACD, jak i oscylator stochastyczny maleją.

Jednak oscylator stochastyczny nie zrobił jeszcze niedźwiedziego krzyża, ani MACD nie jest ujemny.

Załamanie ze wspomnianego kanału równoległego prawdopodobnie spowodowałoby wystąpienie obu tych wydarzeń i potwierdziłoby, że trend jest niedźwiedzi.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Potencjalne odrzucenie

Kryptowalutowy trader @CryptoTony_ stwierdził, że obecny poziom cen na 14 USD będzie głównym czynnikiem determinującym kierunek trendu dla LINK.

Poziom jest środkiem opisanego przez nas kanału, co dodatkowo zwiększa jego znaczenie.

Źródło: Twitter

Bliższe spojrzenie na ruch cenowy pokazuje, że LINK już załamał się z krótkoterminowego, równoległego kanału rosnącego i jest obecnie w trakcie odrzucania go z linii wsparcia.

Obecny poziom cen to:

  • Zniesienie 0,618 Fib po ostatnim spadku.
  • Środek długoterminowego kanału równoległego.
  • Linia wsparcia krótkoterminowego kanału równoległego.

Odrzucenie może spowodować spadek aż do obszaru wsparcia na 9,90 USD.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Liczba fal

Mierząc od ATH na 20,11 USD osiągniętego w dniu 16 sierpnia, LINK wydaje się znajdować w fali C struktury korekcyjnej A-B-C (pokazanej na pomarańczowo poniżej). Liczba fal podrzędnych jest pokazana na czarno.

Jeśli liczba ta jest właściwa, to LINK zbliża się do zakończenia drugiej podfali, po której prawdopodobnie nastąpi gwałtowny spadek. W najbardziej niedźwiedzim scenariuszu cały ruch spadkowy zaprowadziłby LINK z powrotem do przedziału 5-5,26 USD.

Wzrost powyżej maksimum fali B na 16,39 USD (czerwona linia) unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Konkluzja

LINK znajduje się w kluczowym poziomie oporu, który ma odrzucić cenę i zainicjować ruch w dół.

Pomyślne odzyskanie obszaru 14 USD podważyłoby zasadność tych niedźwiedzich perspektyw.

Aby zobaczyć najnowszą analizę Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now