Podczas gdy Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) poniosły poważne straty 2 sierpnia, Chainlink (LINK) nie przejął się tą “nagłą awarią”.

Wzrostem ceny o prawie 10% Chainlink (LINK) zabłysnął 2 sierpnia 2020 r. To sprawia, że ​​LINK jest jednym z największych zwycięzców wczorajszego krachu. Podczas gdy Bitcoin i Ethereum wciąż próbują budować nowe szczyty, LINK widzi prawdopodobnie wzrostowy trend cenowy powyżej dotychczasowego, który właśnie został ustanowiony.

Chainlink (LINK) rozpoczyna nowy tydzień z dobrymi wynikami

Chainlink (LINK) rozpoczął 6 lipca  trend wzrostowy od gwałtownego przełamania oporu na poziomie 4,85 USD. Rajd doprowadził cenę prosto do nowego rekordowego poziomu 8,90 USD, 15 lipca. Od tego czasu wydaje się, że cena spada, jak zauważyliśmy w naszej poprzedniej analizie . Następnie 28 lipca cena chwilowo osiągnęła 6,87 USD. Według korpusów świec wydaje się, że byki zdołały odzyskać rynek za około 7 tys. USD. W rezultacie cena ponownie wzrosła.

Źródło: Tradingview

Jak dotąd wykresy godzinowe nie pokazują już żadnych rozpoznawalnych sygnałów odwrócenia. Akcja cenowa pokazuje, jak LINK natychmiast odzyskał poziom cen na 8 USDT jako wsparcie po tymczasowym spadku do 6,87 USDT.

Źródło: Tradingview

Nastroje społeczne na Twitterze wydają się pozytywne

Oczywiście w analizach kursów nie powinno zabraknąć krypto Twittera. W naszych badaniach natknęliśmy się na tweeta od Cheds handlarzy kryptowalutami (@BigCheds). Chociaż LINK osiągnął najwyższy poziom w historii, Cheds twierdzi, że cena może wzrosnąć. Ponieważ odnowiony test strefy oporu na najwyższym w historii, dosłownie nadaje się do wzorców wykresów, takich jak formacja pucharu lub byczego trójkąta.

Jak dotąd nie powstał taki wzór, ale testy strefy na poziomie 8,90 USD są rzeczywiście odpowiednie dla takich wzorców,  presja kupna powinna być wystarczająca, aby przebić rekord. Ponadto kilku analityków spodziewa się przesunięcia inwestycji z Bitcoin i Ethereum na altcoiny. Wydajność LINK powinna kwalifikować się do niektórych z tych relokacji. W chwili pisania tego tekstu dystans do rekordowego poziomu wynosił 6,21%.

Źródło: TradingView

Zeus Capital oskarża Chainlink o oszustwo

Z fundamentalnego punktu widzenia LINK pozostaje stabilny. W raporcie Zeus Capital próbowano przedstawić kryptowalutę Chainlink jako token „oszustwa” i „pompy i zrzutu”. Jak dotąd oskarżenia te nie miały jednak wpływu na kurs akcji. W raporcie napisano między innymi:

Za lśniącą fasadą wartego wiele milionów dolarów projektu, ujawniliśmy oznaki absolutnego braku zainteresowania rozwojem technologii. Odkryliśmy również zespół, który nie jest w stanie zapewnić tego, co obiecuje obecna kapitalizacja rynkowa tokena. Ponadto seria manipulacji rynkowych połączona z kłamstwami wymierzona w naiwnych inwestorów.

Jak zauważono, dotychczasowy raport nie wydaje się wpływać na sytuację na wykresach. W oczekiwanym zwyżkowym scenariuszu LINK napotyka opór od historycznego maksimum na 8,90 USD. W przypadku scenariuszy niedźwiedzi kolejne wsparcie to 6,15 i 4,80 USDT. Dawną strefę wsparcia wzmacnia poziom 0,618 Fibonacciego, który jest znany jako częsty poziom odwrócenia. Z drugiej strony 4,80 USDT to główna strefa wsparcia dla hossy.