Chainlink (LINK) przebija długoterminowy opór i osiąga 17 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W pierwszym tygodniu 2021 roku Chainlink wzrósł o ponad 50%.

  • Wczoraj LINK osiągnął poziom 17 USD.

  • Wskaźniki techniczne są bycze i spodziewane są wzrosty w kierunku ATH.

  • LINK/BTC przygotowuje się do wybicia z długoterminowego opadającego klina.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W tygodniu pomiędzy 1-6 stycznia cena Chainlink (LINK) wzrosła o ponad 50%, osiągając wczoraj poziom 17 USD. Wskaźniki techniczne na wszystkich interwałach są bycze i wskazują na duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów.

Jeżeli spojrzeć na podobieństwa z akcją cenową Ethereum (ETH), to w niedalekiej przyszłości możliwe są ekspotencjalne wzrosty. Również LINK w parze do BTC ma szanse wybić się z długoterminowego wzorca opadającego klina.

Chainlink wzrasta o 50%

Od początku 2021 roku cena Chainlink wzrosła o ponad 50%. Tylko w dniu wczorajszym kryptowaluta wzrosła o około 20% i osiągnęła poziom 17 USD.

Wykres dzienny pokazuje wybicie z długoterminowej, opadającej linii oporu, która obowiązywała od ATH z 16 sierpnia na poziomie 20 USD. Jednocześnie jest to też przebicie wzorca symetrycznego trójkąta, którego byczy cel znajduje się w okolicy 29 USD, tuż poniżej rocznego poziomu oporu R3 na 30 USD.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach dają bycze sygnały. RSI wybiło się z opadającej linii oporu (niebieski znacznik) i właśnie wkracza na bycze terytorium powyżej poziomu 70. MACD generuje coraz wyższe zielone słupki. Natomiast oscylator stochastyczny znajduje się powyżej poziomu 80, a jego linie zaczynają się spłaszczać.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Również niższe interwały dostarczają byczych perspektyw i nie widać w nich jeszcze śladów wykupienia bądź niedźwiedziej dywergencji. Jeżeli uda się utrzymać dynamikę ceny, to kolejne dni mogą przynieść kontynuację wzrostów.

Przyszły ruch LINK

Bliższe spojrzenie na zakres notowań LINK pokazuje, że akcja cenowa zdołała odzyskać utracony w dniu 8 grudnia długoterminowy kanał równoległy. Kanał ten obowiązywał od 23 września, czyli od momentu zakończenia korekty LINK po historycznym ATH.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Wczorajsze wzrosty doprowadziły cenę do mediany tego kanału, która pokrywa się z długoterminowym poziomem oporu na 17,22 USD. Obszar ten jest również poziomem zniesienia 0,786 Fib całej korekty, po którego przekroczeniu otwarta zostanie droga do przetestowania ATH na 20 USD.

Kryptowalutowy trader @CryptoKaleo opublikował niedawno połączony wykres, w którym porównał długoterminową akcję cenową LINK z ETH. Zestawienie daje dodatkowy argument na rzecz byczych perspektyw Chainlinka.

Po długim okresie konsolidacji obydwie kryptowaluty doświadczyły dużych wzrostów, po których nastąpiły fazy re-akumulacji (środkowa część wykresów). O ile w przypadku Ethereum bieżące notowania doprowadziły cenę do ekspotencjalnej kontynuacji, o tyle Chainlink wciąż oczekuje analogicznej akcji cenowej.

LINK/BTC

Chainlink w parze do Bitcoina właśnie próbuje wydostać się ze wzorca opadającego klina, w którym znajdował się od ATH z 16 sierpnia na poziomie 0,0017 BTC. Jeżeli się to powiedzie, to techniczny cel odnajdujemy w obszarze 0,00134 BTC, który idealnie pokrywa się z rocznym poziomem oporu R1. Najpierw jednak cena musi odzyskać długoterminowy poziom wsparcia na 0,00063 BTC, a następnie przebić roczny pivot na 0,00077 BTC.

Wykres LINK/BTC dzięki Tradingview

Wydaje się, że szanse wybicia są duże, gdyż para LINK/BTC prawdopodobnie zakończyła korektę i odnotowała lokalny dołek na 0,00035 BTC, który prawie sięgnął marcowej kapitulacji w obszarze 0,00033 BTC.

Ponadto wszystkie wskaźniki techniczne wygenerowały byczą dywergencję – wzrost dynamiki przy jednoczesnym spadku ceny:

  • RSI przebija się przez neutralne terytorium i wkracza powyżej 50. Podobnie jak w parze LINK/USD oscylator wybił się właśnie z długoterminowej opadającej linii (niebieski znacznik).
  • MACD generuje trzeci, rosnący, zielony słupek.
  • Oscylator stochastyczny wykonał byczy krzyż i dynamicznie kieruje się na północ.
Wykres LINK/BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Podsumowując, zarówno para LINK/USD, jak i LINK/BTC wykazuje bycze perspektywy. LINK powinien rosnąć w kierunku wspomnianych wyżej celów. O ile w parze do USD nastąpiło już wybicie z długoterminowego oporu, to w parze do BTC wybicie jest wkrótce oczekiwane.

Aby zapoznać się z analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now