Chainlink (LINK) ogłasza uruchomienie sieci raportowania off-chain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Chainlink ogłosił uruchomienie raportowania off-chain (OCR).

  • Jest to ważny kamień milowy dla zdecentralizowanej sieci wyroczni (oracle).

  • Może to prowadzić do znaczących innowacji w zdecentralizowanych finansów (DeFi) i na innych rynkach.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zdecentralizowana sieć wyroczni Chainlink (LINK) ogłosiła uruchomienie w mainnecie aktualizacji sieciowej: raportowanie off-chain (OCR, Off-Chain Reporting). Ogłoszona na oficjalnym blogu aktualizacja posłuży jako zamiennik poprzedniego modelu FluxAggregator. To uruchomienie jest znaczącym kamieniem milowym dla zdecentralizowanej sieci wyroczni w aspekcie jej skalowalności.

10 razy szybsze dane

W przypadku wyroczni Chainlink koszty operacyjne prawdopodobnie zostaną zmniejszone nawet o 90% ze względu na znaczną poprawę wydajności obliczania danych w wyroczniach. Ponadto wdrożenie OCR oznacza, że sieć Chainlink może zwiększyć rozwój uniwersalnie połączonych smart kontaktów na rynkach zdecentralizowanych finansów (DeFi).

To przyspieszenie obejmie również inne branże. Użytkownicy rynków DeFi mogą cieszyć się natychmiastowymi korzyściami wynikającymi z 10-krotnego zwiększenia ilości danych ze świata rzeczywistego, które rozciągają się na aplikacje smart kontraktów.

Konsekwencje dla dalszych etapów rozwoju w całej branży są ogromne. Wzrost ilości danych on-chain na taką skalę może pobudzić dalsze innowacje na rynkach DeFi. Może to również dotyczyć gier opartych na blockchain i zdecentralizowanych ubezpieczeń.

Rozwój ten również przenieść się na inne sektory powiązane ze zdecentralizowaną technologią w miarę udostępniania większej liczby zbiorów danych. Pomogłoby to, zapewniając deweloperom smart kontraktów narzędzia do wykorzystania ich na coraz większej liczbie rynków finansowych i produktów.

Wzrost efektywności sieci Chainlink

OCR to trzecia wersja klienta Chainlink Core. Od momentu debiutu wszystkie węzły Chainlink działające w produkcji będą równolegle obsługiwać klientów OCR i Flux Monitor, aby zapewnić bezpieczeństwo i skalowalność poprzez redundancję. Taki środek zapewni niezbędną automatyczną ochronę przed awarią w przypadku wystąpienia czarnego łabędzia. Znaczenie różnorodności wielu klientów zostanie dobrze zademonstrowane, jeśli posłuży ono do zwiększenia hiper-niezawodności (hyper-reliability) wszystkich sieci Chainlink.

Ten wzrost ilości danych off-chain nie jest jedyną korzyścią, jaką OCR przyniesie sieci Chainlink. Inne ulepszenia obejmują zwiększoną decentralizację sieci wyroczni, wyższą częstotliwość aktualizacji wyroczni on-chain, korzystne wdrażanie nowych węzłów, a także redukcję przeciążenia sieci w łańcuchu i opóźnień w sieci wyroczni.

Dla użytkowników Chainlink może to oznaczać wzrost dokładności, dostępności i trudności w manipulowaniu. Deweloperzy mogą spodziewać się jeszcze dokładniejszych i bardziej aktualnych danych w odniesieniu do aplikacji opartych na smart kontraktach. Te nowe dane mogą być również bardziej wrażliwe na niewielkie zmiany cen.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now