CEO Ripple wnioskuje o zwolnienie z zarzutów SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Brad Garlinghouse złożył wniosek o zwolnienie z zarzutów postawionych mu przez SEC.

  • Zarzuty wynikają z pozwu wniesionego przeciwko Ripple Labs w grudniu 2020 roku.

  • Na obecną chwilę nie ma perspektyw na ugodę.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, opublikował kopię listu złożonego przez jego prawników, w którym deklarował zamiar złożenia wniosku o zwolnienie z zarzutów postawionych mu przez SEC.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zarzuty wynikają ze sprawy z grudnia 2020 r. wniesionej przez SEC (Securities and Exchange Commission) przeciwko Ripple Labs i kilku kluczowym dyrektorom. SEC twierdzi, że XRP jest sklasyfikowane jako papiery wartościowe (security), przez co jego sprzedaż w USA jest nielegalna.

Garlinghouse był nieugięty i twierdzi, że XRP nie powinien być klasyfikowany jako zabezpieczenie oraz powinien być postrzegany tak samo, jak Bitcoin czy Ethereum. Obie kryptowaluty zostały już uznane przez SEC jako niebędące papierami wartościowymi.

Sponsorowane

Sponsorowane

Po tym, jak pozew został początkowo wniesiony przeciwko Ripple Labs, Garlinghouse stwierdził:

Żaden inny kraj nie zaklasyfikował XRP jako papieru wartościowego. SEC pozwoliła XRP funkcjonować jako waluta od ponad ośmiu lat i kwestionujemy motywację do podjęcia tej akcji na kilka dni przed zmianą administracji.

W dniu 3 marca 2021 r. prawnicy Garlinghouse’a złożyli pismo „wskazujące na zamiar złożenia wniosku o odrzucenie w odpowiedzi na skargę SEC”.

Wstępne zarzuty ze strony SEC zostały zmienione w dokumencie z dnia 18 lutego 2021 r., który skupiał się na oskarżeniach przeciwko Garlinghouse o pomoc w niezarejestrowanej sprzedaży XRP. Jego zespół prawny twierdzi, że aby wnieść zarzuty o wspieranie i podżeganie do projektu, należy najpierw udowodnić, że Garlinghouse świadomie uczestniczył w popełnieniu przez Ripple tych wykroczeń.

Krótko przed opublikowaniem poprawionych zarzutów, Ripple i SEC złożyły wspólny list do sądu federalnego Southern District w Nowym Jorku. Wspomina on, że nie ma „perspektywy ugody na tę chwilę”.

Oczekuje się, że sprawa nie zakończy się przed dniem 16 sierpnia 2021 r.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz