CEO Ledger, Gauthier, przechodzi do defensywy po wycieku danych

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Prezes Ledger, Pascal Gauthier, usiadł, aby omówić wyciek danych Ledger.

  • Ledger doświadczył ogromnego włamania, które spowodowało powszechny wyciek danych użytkowników.

  • Niektórzy użytkownicy grożą pozwem zbiorowym w następstwie tego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dyrektor generalny Ledger, Pascal Gauthier, rozmawiał z Peterem McCormackiem na temat podcastu „What Bitcoin Did”, aby omówić ostatni wyciek danych, który wpłynął na klientów.

Gauthier rozpoczął podcast przepraszająco, stwierdzając, że firma robi wszystko, co w jej mocy, aby naprawić sytuację.

Uważa, że naruszenie danych nie ma żadnego wpływu na sprzęt Ledger, natomiast dane osobowe użytkowników wyciekły.

Po wyjaśnieniu, jak doszło do włamania, Gauthier zapewnił słuchaczy podcastu, że Ledger dokłada wszelkich starań, aby być jak najbardziej przejrzystym. Mówi, że odpowiednie informacje są dostępne na stronie internetowej Ledger.

Podczas głośnego włamania Ledger doznał ogromnego naruszenia bezpieczeństwa danych. W wyniku tego włamania dane osobowe ponad 277 000 klientów Ledger wyciekły do ​​sieci.

Obejmuje to dane osobowe, takie jak nazwiska klientów, adresy fizyczne, adresy e-mail i numery telefonów.

Według użytkownika Twittera Alexa Krügera (@krugermacro), ekonomisty i tradera z ponad 55000 obserwującymi, każdy, kto kupił portfel Ledger przed lipcem 2020r., najprawdopodobniej ujawnił swoje dane osobowe.

Co dalej z Ledger?

Ledger ogłosił wyciek danych na Twitterze i powiedział, że „powiedzenie, że szczerze żałujemy tej sytuacji, jest ogromnym niedopowiedzeniem”.

Ponadto wyjaśnił, że firma podejmuje poważne środki ostrożności, w tym zatrudnia dyrektora ds. Bezpieczeństwa informacji (CISO). Prowadzi również testy z zewnętrznymi firmami ochroniarskimi i współpracuje z organami ścigania.

Kilku poszkodowanych klientów firmy grozi jednak wniesieniem pozwu zbiorowego przeciwko firmie.

Środki ostrożności dla użytkowników

Jeśli kupiłeś portfel sprzętowy, taki jak Nano S lub Nano X, lub wcześniej zapisałeś się do newslettera, jest bardzo prawdopodobne, że przynajmniej część Twoich informacji została naruszona.

Krüger udzielił więcej porad dotyczących sytuacji, zachęcając właścicieli Ledger:

Jeśli Twoje dane zostały naruszone, upewnij się, że nigdzie nie używasz swojego numeru 2FA. Zmień na VoIP lub GA.

Krüger nakreślił niektóre realia dotyczące osobistych kradzieży kryptowalut. Większość ludzi sobie wyobraża kradzież cyfrową.

Kończy kreskówką przedstawiającą „wyimaginowany” hack, w którym złodzieje próbują opracować zaawansowany program komputerowy do włamania się do portfela w przeciwieństwie do znacznie bardziej realistycznej kradzieży kryptowalut.

W prawdziwej kradzieży nie ma genialnych hakerów, ale zdesperowani ludzie z wielkimi ambicjami, które nie pokonają Cię, dopóki nie podasz im hasła. Chociaż jest to rzadkie, złośliwi przestępcy mogą teoretycznie wyśledzić znanych użytkowników kryptowalut.

Jeśli jesteś jednym z użytkowników, których dotyczy najnowszy wyciek danych, istnieje kilka środków ostrożności, które warto poznać.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now