Cardano – dalszy ciąg ekspansji w Afryce

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Input Output nawiązał współpracę z World Mobile Group.

  • Zapewnią niedrogie węzły sieciowe oparte na infrastrukturze łańcucha bloków Cardano.

  • Charles Hoskinson twierdzi, że umożliwi to również obywatelom tworzenie kopii zapasowych ważnych dokumentów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma macierzysta Cardano (ADA), Input Output, nawiązała współpracę z World Mobile Group, aby świadczyć kluczowe usługi dla Tanzanii i Etiopii.

SponsorowaneSponsorowane

Po pierwsze, firmy dążą do zapewnienia zrównoważonej łączności internetowej w Tanzanii za pośrednictwem odnawialnej energii słonecznej. Razem zapewnią niedrogie węzły sieciowe oparte na infrastrukturze łańcucha bloków Cardano. Te węzły sieciowe będą działać jako lokalne przekaźniki łączności z Internetem. 

Następnie abonenci tych sieci będą mogli, rzekomo, mieć dostęp do rozwiązania tożsamości cyfrowej firmy Input Output, Atala PRISM. Umożliwi im to korzystanie z usług takich jak bankowość cyfrowa, opieka zdrowotna czy edukacja. 

SponsorowaneSponsorowane

Kontrola nad danymi osobowymi

Rozwiązanie Atala PRISM firmy Input Output to platforma tożsamości kontrolowana przez użytkownika. Zapewnia cyfrowy odpowiednik fizycznych dokumentów urzędowych, takich jak paszporty lub świadectwa ukończenia studiów. Umożliwi to również obywatelom kontrolę swoich danych osobowych podczas interakcji z przedsiębiorstwami i rządami.

We współpracy z etiopskim Ministerstwem Edukacji Atala PRISM jest obecnie wdrażany u pięciu milionów użytkowników. Legitymacje studenckie zostaną powiązane z danymi z systemów zarządzania uczeniem się, etiopskiego Ministerstwa Edukacji. Po powiązaniu, identyfikatory uczniów będą sprzyjać spersonalizowanemu nauczaniu, a w dłuższej perspektywie polityce edukacyjnej opartej na danych. 

Wiodące globalne przyjęcie technologii blockchain

Założyciel Cardano i dyrektor generalny Input Output, Charles Hoskinson, mówi, że pozwoli to również obywatelom na tworzenie kopii zapasowych ważnych dokumentów, takich jak kwalifikacje lub dokumenty własności nieruchomości. 
Mogłoby to pozwolić powracającym uchodźcom odzyskać swoje domy. 

Hoskinson podkreślił również, w jaki sposób kraje rozwijające się doprowadzą do globalnego przyjęcia technologii blockchain.
Powiedział, że brak infrastruktury często hamował ich rozwój. Jednak w tym przypadku może to działać na ich korzyść.

Perspektywa Hoskinsona zainspirowała osoby takie jak Partner Zarządzający FD7 i współzałożyciel AskTheDoctor, Prakash Chand. Jego firma inwestycyjna sprzedała swoje udziały w Bitcoinach (BTC), aby zainwestować w Cardano i Polkadot (DOT). W międzyczasie AskTheDoctor zdecydował się również przenieść swój AskToken do Cardano, ze względu na obecność blockchaina na kontynencie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz