Cardano (ADA) zmierza do najwyższego tygodniowego zamknięcia od 2018 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cardano jest w trakcie przebijania się ponad długoterminowy obszar oporu na 0,166 USD.

  • ADA podąża za krótkoterminową rosnącą linią wsparcia.

  • Prawdopodobnie jest to przedłużona, długoterminowa trzecia fala.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Cardano (ADA) jest w trakcie osiągania tygodniowego zamknięcia powyżej długoterminowego obszaru oporu na poziomie 0,166 USD, czego nie udało się osiągnąć od maja 2018 roku.

Tygodniowe zamknięcie powyżej tego poziomu byłoby wyjątkowo zwyżkowym sygnałem, sugerującym, że Cardano prawdopodobnie przesunie się wyżej w kierunku zakresu 0,21-0,26 USD.

Długoterminowy opór Cardano

ADA rośnie od marca, kiedy osiągnęło dołek na 0,017 USD. Rajd utknął w martwym punkcie, gdy w lipcu uderzyło w strefę oporu na 0,166 USD. Obszar ten jest również poziomem zniesienia 0,382 Fib ostatniego ruchu w dół.

Po początkowym odrzuceniu ADA znalazło poparcie i podjęło kolejną próbę wyjścia z tego poziomu. Chociaż szczyt został odnotowany powyżej, to nie udało się osiągnąć tygodniowego zamknięcia powyżej tego obszaru oporu od maja 2018 roku.

Jeśli tym razem to się powiedzie, to następne obszary oporu będą wynosić 0,21 i 0,26 USD, odpowiednio poziomy zniesienia Fib 0,5 i 0,618.

Wskaźniki techniczne są optymistyczne. Pomimo niedźwiedziej dywergencji na RSI, w rezultacie której nastąpił już spadek, RSI ponownie kieruje się powyżej 70. Byczy krzyż na oscylatorze stochastycznym (zaznaczony na zielono) i tygodniowe zamknięcie powyżej 0,166 USD prawdopodobnie potwierdzą, że trend jest byczy.

*UWAGA: wykres logarytmiczny jest używany na poniższym obrazku w celu lepszego zobrazowania dużych wahań cen.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Wykres dzienny pokazuje, że ADA w końcu odniosła sukces w przebiciu strefy oporu na 0,172 USD, o co walczyła od 22 listopada.

Ruch od wybicia przypomina ponowny test i walidację tego obszaru jako wsparcia.

Wskaźniki techniczne są bycze, co sugeruje, że ADA prawdopodobnie będzie nadal rosnąć.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Wykres dwugodzinny pokazuje również, że ADA podąża za rosnącą linią wsparcia i oczekuje się, że będzie nadal rosnąć, dopóki znajduje się powyżej tej linii.

Podobnie jak w przypadku dziennych i tygodniowych interwałów, wskaźniki techniczne są zwyżkowe, co potwierdza możliwość dalszego wzrostu ADA.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Liczba fal ADA

Kryptowalutowy trader @theEWguy nakreślił wykres ADA, który pokazuje, że cena wzrośnie w przyspieszonym tempie do 0,40 USD, a potencjalnie nawet do 0,60 USD.

Źródło: Twitter

Liczba fal pokazuje, że ADA prawdopodobnie znajduje się w czymś, przypomina wydłużoną falę trzeciego cyklu (pokazana na biało poniżej), podczas gdy liczba fal jest podana na czarno.

Prawdopodobny cel dla szczytu fali 3 wynosi 0,29 USD, co dałoby falom 1:3 stosunek 1:1,61 – powszechny w byczych impulsach.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że ADA jest w fazie 1 fali 3 wydłużonego cyklu.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Liczba podfali dla fali 1 jest podana na pomarańczowo poniżej i pokazuje, że ADA znajduje się w 5 fali podrzędnej.

Docelowy szczyt ruchu to 0,22 USD, po którym spodziewana jest korekta.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Konkluzja

Chociaż może nastąpić krótkoterminowa korekta, to oczekuje się, że Cardano będzie stopniowo przesuwać się w górę w kierunku zakresu 0,21-0,26 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now