Cardano (ADA) zapowiada testnet konwertera ERC20

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cardano zapowiada nowy konwerter ERC20.

  • Firma chce zapewnić prawdziwą alternatywę dla sieci Ethereum.

  • Cardano zostało docenione za wykorzystanie Proof-of-Stake.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W dniu 17 maja Cardano (ADA) ogłosiło, że ich nowy konwerter ERC20 umożliwi działanie tokenów Ethereum (ETH) na swoim blockchain, który wykorzystuje konsensus Proof-of-Stake (PoS).

Sponsorowane

Sponsorowane

Od momentu uruchomienia w 2017 roku Cardano zapewnia znacznie szybsze transakcje przy niższych opłatach niż ETH. Jak dotąd brak możliwości wprowadzenia smart kontraktów był ograniczeniem w rozwoju sieci. Jednak Charles Hoskinson, założyciel Cardano, niedawno ogłosił plany ich wsparcia.

Ostatnio projekt był chwalony za wykorzystanie Proof-of-Stake, który według niektórych może rozwiązać obawy środowiskowe związane z konsensusem Proof-of-Work.

Sponsorowane

Sponsorowane

Konwerter ERC2O

Cardano będzie wkrótce w stanie wspierać migrację tokenów ERC20 na swoją platformę. Stanie się to wraz ze zbliżającym się hard forkiem Alonzo i smart kontraktami na Plutus.

Gdy to nastąpi, użytkownicy obsługiwanych tokenów Ethereum będą mogli przenieść je z sieci Ethereum do Cardano. Popularność smart kontraktów wzrosła od czasu powstania Ethereum, ze względu na ich użyteczność w transakcjach biznesowych. Tokeny ERC20 zaspokajają wiele potrzeb, dlatego zostały szeroko przyjęte przez portfele i giełdy.

Standard ERC20 został stworzony dla Ethereum i aktualnie zawiera ponad 400 000 smart kontraktów opartych na tym standardzie tokenów. Niestety staje się on coraz droższy. Tak więc, umożliwienie migracji tokenów ERC20 do Cardano sprawi, że będą mogły one teraz konkurować z Ethereum.

Kolejne dobre wieści dla Cardano

Te ostatnie wydarzenia są efektem kilku imponujących tygodni dla Cardano. W zeszłym miesiącu firma macierzysta projektu, IOHK, ogłosiła, że nawiązała współpracę z rządem Etiopii, rozszerzając swoją działalność na Afrykę. Ta wiadomość pojawiła się po ogłoszeniu planów wprowadzenia trwałej łączności internetowej w Tanzanii.

Partnerstwo z etiopskim Ministerstwem Edukacji miało na celu dostarczenie studenckich identyfikatorów dla prawie pięciu milionom użytkowników. Długoterminowym celem jest dostarczenie użytecznych danych dla decydentów i spersonalizowane nauczanie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Based in London, England. Writing while I work and study part time.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz