Cardano (ADA) wyprzedza BNB i wchodzi do TOP 3

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cardano (ADA) wyprzedziło Binance Coina (BNB) w rankingu wg kapitalizacji.

  • Cardano będzie miało nowy język, który zoptymalizuje smart kontrakty.

  • Coraz więcej osób i instytucji interesuje się tokenem ADA.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ostatnio BNB gwałtownie wspięło się w rankingu wg kapitalizacji, zdobywając trzecie miejsce. Teraz wygląda na to, że natywny token Binance nie cieszył się zbyt długo tym zaszczytem. Właśnie zdetronizował go nowy rywal – Cardano (ADA)!

Po kilku tygodniach spektakularnych wyników cenowych, ADA, rodzima kryptowaluta Cardano, zdołała rzucić wyzwanie rynkom i podnieść swoją cenę. Co ciekawe kryptowaluta ani drgnęła podczas ostatniej korekty.

Obecnie market cap ADA to 45 miliardów dolarów, czyli ponad 10 mld USD więcej niż BNB, którego kapitalizacja w chwili pisania tego tekstu wynosi 33,1 mld USD.

Ekosystem Cardano ma wiele powodów do świętowania. Kryptowaluta wzrosła o 30% w ciągu ostatnich 24 godzin i o ponad 33% w ciągu ostatniego tygodnia. Liczby te wyraźnie kontrastują z jej konkurentami. W ciągu ostatnich 7 dni Bitcoin stracił na wartości 15%, a Ethereum 22,8%.

Cardano będzie miało nowy język

Dzisiaj Cardano zbliżyło się do nowego kamienia milowego. Startup technologiczny MuKn i IOHK – firma odpowiedzialna za rozwój Cardano – ogłosiły partnerstwo ukierunkowane na rozwój języka, który zoptymalizuje wykonywanie smart kontraktów.

Glow to język specyficzny dla danej domeny, który pozwoli na łatwy rozwój dAppów na Cardano. Teoretycznie, język ten sprawi, że dAppy będą bardziej bezpieczne i mniej skomplikowane. Według Francois-Rene Rideau, współzałożyciela MuKn, partnerstwo z Cardano usprawniło proces rozwoju tego języka:

Pisanie dAppów jest najtrudniejszą rzeczą do zrobienia, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na żadne błędy … Istniejące narzędzia deweloperskie nie sprostały zadaniu tworzenia bezpiecznych DAppów w tym nieprzyjaznym środowisku, więc MuKn postanowił stworzyć te narzędzia z Glow. IOHK jest dla nas świetnym partnerem, ponieważ obie firmy opierają się na zasadzie myślenia długoterminowego, a nie na tym, co działa tylko na dziś. Chcemy budować na kamieniu, a nie na ruchomych piaskach.

Według IOHK, kolejnym kluczowym aspektem Glow jest jego podejście ukierunkowane na interoperacyjność:

Mówi się, że język jest przenośny i po zbudowaniu aplikacji, Glow może być używany na innych platformach. Oznacza to, że deweloperzy będą mogli wybrać blockchain w oparciu o propozycję wartości, a nie ograniczeni przez język programowania.

Nowe inwestycje mogą również przyczynić się do wzrostów

Cardano jest coraz częściej na radarze dużych inwestorów. Grayscale niedawno ogłosił, że analizuje 23 tokeny, w tym ADA. Ta firma początkowo skupiona tylko na kilku monetach (XRP został pominięty ze względu na kwestie regulacyjne) doda do swojego portfolio Aave (AAVE), Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Polkadot (DOT) Compound (COMP), Cosmos (ATOM), Decentraland (MANA), EOS (EOS) i MakerDao (MKR).

Chodzi o to, aby zapewnić tradycyjnym inwestorom więcej możliwości dywersyfikacji ryzyka i ekspozycji na nowe tokeny i technologie.

Jak informowaliśmy ostatnio na łamach BeInCrypto, Cardano kupił też Gene Simmons – lider zespołu Kiss. Według przekazanych przez niego informacji zakup opiewał na kwotę 300 000 USD:

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now