Cardano (ADA) wybija się po konsolidacji i osiąga ATH na 1,70 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cardano odnotowało nowy rekord wszech czasów na 1,70 USD.

  • Wskaźniki techniczne są bycze.

  • ADA/BTC stoi w obliczu oporu na 3000 satoshi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cardano, jeden z największych konkurentów Ethereum (ETH) w branży ekosystemów blockchain, odnotował wczoraj nowy rekord wszech czasów (ATH) na 1,70 USD. Osiągnięcie nowego szczytu następuje po długiej konsolidacji, więc można spodziewać się kontynuacji wzrostów.

Sponsorowane Sponsorowane

Również para ADA/BTC przestawia bycze perspektywy i aktualnie stoi w obliczu krótkoterminowego oporu na 3000 satoshi. Po jego przebiciu Cardano będzie mogło kontynuować zapoczątkowany w 2021 roku trend wzrostowy.

Nowe ATH dla Cardano

Wraz z początkiem 2021 roku Cardano (ADA) rozpoczęło impuls wzrostowy. Cena wzrosła z obszaru długoterminowej konsolidacji w zakresie 0,10-0,20 USD do ówczesnego ATH na 1,55 USD w zaledwie 56 dni. Altcoin wzrósł o 777%.

Rekord został ustanowiony w dniu 27 lutego i od tamtego czasu ADA znajdowała się w długiej konsolidacji. Przez kolejne 67 dni cena respektowała równoległy kanał w zakresie 1-1,50 USD i z wielokrotnie weryfikowaną medianą na 1,25 USD.

Sponsorowane Sponsorowane
Wykres dzięki Tradingview

Wczoraj nastąpiło wyraźne wybicie z tego kanału i ustanowienie nowego ATH na poziomie 1,70 USD. Od dna kanału do nowego szczytu Cardano wzrosło o 65% w nieco ponad tydzień. Przebicie bariery 1,50 USD zostało potwierdzone wyraźnym wybiciem w wolumenie (niebieska strzałka).

Wskaźniki techniczne są bycze i sugerują kontynuację kolejnej fali trendu wzrostowego. RSI właśnie przebiło się powyżej długoterminowej, opadającej linii oporu, która obowiązywała od 10 lutego (pomarańczowy okrąg). Można oczekiwać ponownego jej przetestowania przed kontynuacją byczego momentum.

MACD generuje kolejne zielone słupki pozytywnej dynamiki. Oscylator stochastyczny kieruje się na północ pomimo tego, że już jest wysoko w wykupionym obszarze powyżej 80.

Wykres dzięki Tradingview

Przyszły ruch ADA

Cardano wybiło się po ponad dwumiesięcznej konsolidacji, która nastąpiła bo impulsywnym wzroście. Zwykle po takim ruchu można spodziewać się kontynuacji długoterminowego trendu.

Krypotowalutowy trader @CryptoRgreen opublikował na Twitterze tygodniowy wykres ADA/USD, w którym sugeruje, że re-akumulację można interpretować jako byczą flagę, z której właśnie następuje wybicie. Kontynuacja wzorca przewiduje cel na 2,78 USD:

Jest to zgodne z celami uzyskiwanymi za pomocą zewnętrznego zniesienia Fib całego tegorocznego ruchu wzrostowego. Odnajdujemy w ten sposób 3 kolejne cele dla Cardano: 2,27 USD na 1,618 Fib, 2,77 USD na 2 Fib oraz 3,57 USD na 2,618 Fib.

Wykres dzięki Tradingview

Prawdopodobne jest też ponowne przetestowanie poziomu 1,50 USD w celu zatwierdzenia go jako wsparcia.

ADA/BTC

Akcja cenowa pary ADA/BTC jest interesująca, gdyż obserwujemy wybicie z mniejszego obszaru oporu w okolicach 2400 satoshi (pomarańczowy prostokąt). Jednak wciąż Cardano musi przebić opór poprzedniego szczytu na 3000 satoshi, w który aktualnie się znajduje (czerwona przerywana linia).

Wykres ADA/BTC dzięki Tradingview

Jeżeli to się powiedzie, to kolejny obszar oporu odnajdujemy na 3610 satoshi. Jest to długoterminowy obszar oporu / wsparcia, wyznaczony przez poziom 0,618 Fib całego ruchu spadkowego od historycznego ATH na 8788 satoshi z dnia 4 stycznia 2018 roku.

Wskaźniki techniczne są bycze i wspierają kontynuację wzrostów. Podobnie jak w parze do USD, RSI wybił się z opadającej linii oporu i rośnie (pomarańczowy okrąg). MACD generuje coraz większe słupki pozytywnej dynamiki. Oscylator stochastyczny znajduje się powyżej linii 80 i nie wykazuje objawów osłabienia.

Wykres ADA/BTC dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @CryptoMichNL przewiduje, że po przebiciu obszaru 3000 satoshi ADA może oczekiwać jeszcze sporych wzrostów:

Wniosek

Cardano ustanowiło wczoraj nowe ATH na 1,70 USD. Para ADA/BTC przebija się właśnie przez obszar oporu na 3000 satoshi. Wskaźniki techniczne sugerują kontynuację długoterminowego trendu wzrostowego.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz