Cardano (ADA) przygotowuje się do dużych wzrostów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W ciągu 5 dni cena Cardano wzrosła o 86% i aktualnie testuje ważny poziom oporu na 0,17 USD.

  • Dzienne wskaźniki techniczne są mieszane, ale tygodniowe są bycze.

  • ADA/BTC wzrosła o 70% i walczy o przebicie 950 satoshi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pomimo iż Cardano (ADA) prawie podwoiło swoją wartość w ciągu ostatnich dwóch tygodni, to perspektywy są wciąż zwyżkowe. Dynamika wzrostu doprowadziła do testowania ważnego, długoterminowego poziomu oporu, którego przebicie może doprowadzić do kontynuacji wykładniczego ruchu w górę.

Przebicie długoterminowego oporu

Cena Cardano (ADA) rozpoczęła impulsywny wzrost od dnia 20 listopada, kiedy udało jej się przebić długoterminowy opór na 0,10 USD, sięgający jeszcze sierpnia 2018 roku. W ciągu 5 dni wzrosła o 86% i utworzyła długi knot górny. Ruch ten został potwierdzony przez wyraźny wzrost wolumenu.

Przez następne 2 dni nastąpiła krótka, lecz głęboka korekta, która potwierdziła obszar 0,10 USD i zamieniła go we wsparcie. Zamknięcie długiej, korygującej świecy z dnia 26 listopada nastąpiło dokładnie na poziomie 0,618 Fib o wartości 0,14 USD.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Aktualnie ADA notowana jest w zakresie pomiędzy 0,15 a 0,17 USD, które odpowiadają poziomom 0,5 i 0,236 Fib całego ruchu wzrostowego. Obszary te są szczególnie ważne dla ADA i stanowią długoterminowy opór. Szczególnie poziom 0,17 USD był wielokrotne wsparciem i oporem w 2018 roku oraz ostatnio został dotknięty w lipcu 2020.

Filiżanka z uchwytem

Na tygodniowym wykresie ADA dostrzegamy tworzący się coraz wyraźniej wzorzec filiżanki z uchwytem (cup and handle). Jego oporem jest wspomniany wyżej poziom 0,17 USD, którego przebicie może ponownie doprowadzić do ekspotencjalnego wzrostu Cardano.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Gdyby udało się przebić ten opór, to kolejny ważny obszar tygodniowy znajduje się dopiero na 0,36 USD, czyli potencjalnie 110% wyżej. Na dziennych interwałach znaczenie ma jeszcze obszar 0,22 USD, który stanowił mniejszy opór w 2018 roku.

Wskaźniki techniczne

Dzienne wskaźniki techniczne dają mieszane sygnały. MACD generuje coraz mniejsze słupki dodatnie, a oscylator stochastyczny utworzył niedźwiedzi krzyż, chociaż wciąż znajduje się w terytorium kontrolowanym przez byki.

Bardzo istotna jest dynamika RSI, który spadł z wykupionego obszaru i aktualnie testuje ważną linię trendu wzrostowego, która obowiązuje od końca października. Spadek poniżej tej linii, byłby bardzo negatywnym sygnałem i zapewne doprowadziłby do utraty przez ADA wsparcia na 0,15 USD. Z drugiej strony utrzymanie linii trendu i odbicie może zaprowadzić cenę do ponownej, mocniejszej próby przebicia długoterminowego oporu na 0,17 USD.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Z kolei wskaźniki techniczne na tygodniowym interwale dają już zdecydowanie bardziej bycze perspektywy:

  • MACD dynamicznie wkroczył w dodatni obszar i generuje coraz wyższe słupki,
  • RSI rośnie i próbuje wkroczyć na wykupiony obszar powyżej 70,
  • Oscylator stochastyczny utworzył byczy krzyż i dynamicznie rośnie.

Zestawienie dwóch grup wskaźników sugeruje, że jakkolwiek krótkoterminowy spadek jest dla ADA prawdopodobny, to długoterminowa dynamika pozostaje wzrostowa.

ADA/BTC

Dzienny wykres dla pary ADA/BTC również pokazuje impulsywny wzrost w okresie ostatnich dwóch tygodni. Od dnia 20 listopada Cardano zyskało względem Bitcoina 70% wartości i z wyceny na 580 satoshi błyskawicznie powróciło w obszar oporu na 950 satoshi, który historycznie często służył za wsparcie i opór.

Wykres ADA/BTC dzięki Tradingview

Następnie ADA uległa podobnej korekcie, jak w przypadku pary z USD, dotykając knotem dolnym okolic poziomu 0,786 Fib na 680 satoshi. Aktualnie cena znajduje się w okolicach poziomu 0,5 Fib na 790 satoshi, od którego potencjalne odbicie może doprowadzić do kolejnej próby przebicia oporu na 950 satoshi.

Jeżeli to nastąpi, to kolejny duży obszar oporu znajduje się dopiero na 1500 satoshi, w miejscu szczytu, który był testowany po koniec lipca 2020.

Konkluzja

Podsumowując, ADA zarówno w parze do USD, jak i do BTC, testuje ważne, długoterminowe poziomy oporu, których przebicie może doprowadzić do kolejnych dużych wzrostów.

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now