Cardano (ADA) inwestuje w COTI

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cardano dokonało swojej pierwszej inwestycji w COTI.

  • COTI zaktualizuje ADA Pay, aby przystosować go do nadchodzącego mainnetu Shelley.

  • Obszerną analizę projektu COTI przygotował Phil Konieczny.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wykorzystując swój ekosystemowy fundusz venture o nazwie cFund, Cardano dokonało swojej pierwszej inwestycji w COTI. COTI zaktualizuje wewnętrznie opracowany system ADA Pay, aby przystosować go do nadchodzącego mainnetu Shelley.

Cardano inwestuje w COTI

cFund jest świeżą inicjatywą, która umożliwia sponsorowanie projektów “synergicznych z Cardano”. Pierwszym projektem, który otrzymał finansowanie z funduszu jest COTI. Póki co nie została ujawniona kwota, jednak w niedalekiej przyszłości z całą pewnością możemy spodziewać się kolejnych ogłoszeń.

Cardano uruchomił cFund w lipcu 2020 roku. Fundusz jest w zasadzie spółką joint venture między Wave Financial i IOHK. Jego podstawowym celem jest rozwój i ekspansja ekosystemu Cardano.

COTI, który pozyskał fundusze z cFund, jest platformą Fintech oferującą rozwiązania finansowe dla społeczności kryptowalutowej. Platforma pozwala również firmom na zbudowanie własnego systemu płatności przy jednoczesnej digitalizacji dowolnej waluty.

Dłuższa współpraca

Zespoły w IOHK i Wave Financial współpracowały ze sobą w przeszłości. Zespół ten pomógł platformie płatniczej COTI stworzyć pierwszą wersję ADA Pay w 2019 roku. Sieć blockchain Cardano prawdopodobnie wyda swój mainnet Shelley w nadchodzących tygodniach. Według dyrektora generalnego COTI, Shahafa Bar-Geffena, to właśnie jego firma będzie aktualizować platformę do nowej wersji.

Przestrzeń zdecentralizowanych finansów (DeFi) odnotowała ogromny wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kapitalizacja rynku DeFi przekroczyła 50 miliardów dolarów, wzrastając prawie 10-krotnie w pierwszym kwartale 2021 roku. Wyjaśniając swój powód do współpracy z Cardano, Dyrektor generalny COTI Bar-Geffen powiedział:

Istnieje wiele nowych łańcuchów, takich jak Polkadot i Binance Smart Chain i tak dalej, a wszystkie one mniej lub bardziej celują w tę samą publiczność kryptowalutową, aby zrobić DeFi lepiej i wszystko to. Zamiast po prostu robić kolejną szybszą lub lepszą wersję Ethereum z tymi samymi projektami DeFi na wierzchu, Cardano próbuje współpracować z rządami, szczególnie w krajach rozwijających się w Afryce i Ameryce Południowej.

Z kolei założyciel Cardano, Charles Hoskinson współpracę skomentował z ogromnym podekscytowaniem:

Mamy ogromny szacunek dla zespołu COTI i jesteśmy podekscytowani, że możemy pogłębić naszą relację z tą inwestycją. COTI był już świetnym partnerem w kilku projektach i planujemy wykorzystać ich zaawansowaną architekturę fintech, aby uruchomić przyszłe aplikacje finansowe na ADA.

Chcesz wiedzieć więcej o COTI?

Jeżeli interesuje cię projekt COTI i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę, zajrzyj do analizy projektu opublikowanej wczoraj przez Phila Koniecznego. Być może ten obszerny materiał da Ci odpowiedź na pytanie: Czy warto zainwestować w COTI?

Warto również dodać, że jutro będzie miało miejsce AMA z Shahfem Bar-Geffenem na Telegramie COTI. CEO będzie odpowiadał na pytania oraz omawiał ostatnie nowości w projekcie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now