Ripple przekazuje ponad 400 milionów XRP współzałożycielowi Jedowi McCalebowi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple przekazuje współzałożycielowi Jedowi McCalebowi ponad 400 milionów dolarów w tokenach XRP.

  • Transfer jest częścią wieloletniego procesu, w ramach którego McCaleb powoli pozbywa się swoich zasobów XRP.

  • Ripple wygrał niedawno wniosek o uniemożliwienie SEC dostępu do dokumentów na podstawie przywileju prawnik-klient.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ripple przekazał ponad 408 milionów tokenów XRP współzałożycielowi i byłemu dyrektorowi ds. technicznych Jedowi McCalebowi w ramach formalnej umowy, która została zawarta wiele lat temu.

Sponsorowane Sponsorowane

Współzałożyciel Ripple i były dyrektor ds. technologii (CTO) Jed McCaleb otrzymał od Ripple tokeny XRP o wartości 420 milionów dolarów w ramach umowy zawartej kilka lat temu.

Przeniesienie jest częścią wieloletniego procesu, w ramach którego McCaleb powoli pozbędzie się swoich zasobów XRP.

Szczegóły przelewu XRP: XRPSCAN

Kiedy McCaleb opuścił Ripple, podpisał umowę, aby od razu nie wyprzedawać wszystkich swoich zasobów XRP. Miało to zapewnić, że sprzedaż nie wpłynie na rynek XRP. Bieżący transfer jest częścią umowy, w ramach której Ripple co miesiąc przesyła kwotę XRP do McCaleba.

Sponsorowane Sponsorowane

Model sprzedaży zmienił się z biegiem czasu. Obecnie McCaleb odkłada co tydzień część środków i sprzedaje je w ciągu siedmiu dni. W zeszłym tygodniu sprzedał za prawie 17 milionów dolarów. Do sprzedania pozostało mu w sumie XRP o wartości 652 milionów dolarów.

W ciągu całego 2020 roku McCaleb sprzedał XRP o wartości 400 milionów dolarów, co jest jedną z najbardziej znaczących kwot do tej pory. Wynikało to z faktu, że cena XRP wykazywała tendencję zwyżkową, czyniąc McCaleba jednym z najbogatszych ludzi w społeczności kryptowalut. Uważa się, że ma ponad 2 miliardy dolarów wartości netto.

McCaleb opuścił Ripple w 2014 roku i zaczął tworzyć Stellar Lumens. Gdyby McCaleb nie został zmuszony do sprzedaży swoich udziałów w XRP z biegiem czasu, nie byłby ani trochę tak bogaty, jak jest dzisiaj. Uważa się, że od 2014 roku sprzedał 1,2 miliarda XRP i obecnie posiada około 2,5 miliardów tokenów.

McCaleb sprzedaje aktywa w czasie, gdy Ripple staje przed pozwem od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) w sprawie domniemanych naruszeń przepisów papierów wartościowych. Nie jest jasne, w jakim kierunku potoczy się sprawa, ale czas na sprzedaż jest szczególnie odpowiedni dla byłego dyrektora ds. technicznych.

Pozew wciąż toczy się, z jednym pozytywnym wydarzeniem dla Ripple

Pozew Ripple w sprawie rzekomych naruszeń papierów wartościowych był tematem rozmów na całym świecie. SEC twierdzi, że Ripple bezprawnie zarobił 1,3 miliarda dolarów na nierejestrowanej sprzedaży oferty papierów wartościowych. Ripple stanowczo zaprzeczył wszystkim zarzutom i zdecydowanie walczy z tą sprawą.

Kancelaria wygrała niedawno wniosek o uniemożliwienie SEC dostępu do dokumentów na podstawie tajemnicy adwokackiej. Pozew nadal trwa, a rynek kryptograficzny niecierpliwie oczekuje ostatecznej decyzji. Wydaje się, że trwający rozwój nie wpłynął znacząco na sam token XRP, który w ostatnich miesiącach osiągnął mocne poziomy cenowe.

Dyrektor generalny Brad Garlinghouse zasugerował nawet, że opinia publiczna może w pewnym momencie wpłynąć na giełdę. Obecnie zapobiega temu tocząca się sprawa, która ma wkrótce się zakończyć.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz