Burmistrz Miami sprzeciwia się Jamiemu Dimonowi. Twierdzi, że Bitcoin nie jest bezwartościowy

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Francis Suarez zdecydowanie nie zgodził się z opinią Jamiego Dimona, który stwierdził, że Bitcoin jest "bezwartościowy".

  • Kiedy Pekin zamknął chińskie kopalnie, zrezygnował z pozycji światowej stolicy górnictwa.

  • Duże inwestycje w infrastrukturę oraz obfitość energii odnawialnej sprawiły, że górnicy zaczęli uciekać z Pekinu do Ameryki

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Francis Suarez zdecydowanie nie zgodził się z opinią Jamiego Dimona, który stwierdził, że Bitcoin jest “bezwartościowy”. Burmistrz powiedział, że pierwotna kryptowaluta ma wartość wewnętrzną, a leżąca u jej podstaw technologia blockchain jest “najbezpieczniejszym, najbardziej zdecentralizowanym blockchainem na planecie”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Suarez Vs. Dimon

Burmistrz Miami – Francis Suarez – i dyrektor generalny JPMorgan Chase – Jamie Dimon – są zdecydowanie w przeciwnych narożnikach. Zwłaszcza jeśli chodzi o opinie na temat zalet Bitcoina. Polityk jest jednym z największych zwolenników wiodącego cyfrowego aktywa. Ten drugi jednak drugi często ostrzega, aby “trzymać się od niego z daleka”, że “jest to złoto głupców”. Ostatnio stwierdził nawet, że “Bitcoin jest bezwartościowy”.

W ostatnim wystąpieniu w programie “Varney & Co.”, Suarez wyjaśnił, dlaczego Dimon się myli. Twierdził, że Bitcoin “zdecydowanie nie jest bezwartościowy”, wskazując na fakt, że jego wartość w USD wynosi ponad 50 000 USD. Będąc jak zwykle optymistą, burmistrz Miami przewidział, że w przyszłości cyfrowe aktywa “mają tylko jedną drogę do przebycia, ale w górę”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według polityka, Bitcoin wzbudza zainteresowanie wśród niektórych inwestorów, ponieważ nie jest związany z systemem fiat lub polityką monetarną. Nic więc dziwnego, że kraje rozwijające się na całym świecie, których gospodarki zostały zamknięte, zwróciły się w kierunku kryptowaluty:

Istnieje również fala krajów w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i w Afryce, które zaczynają przyjmować Bitcoina jako podstawową walutę, a to może zrewolucjonizować użyteczność Bitcoina.

Warto zauważyć, że Suarez jest nie tylko zwolennikiem BTC, ale także HODLerem. W czerwcu przyznał, że wszedł na rynek kryptowalut, dokonując osobistej inwestycji zarówno w Bitcoina, jak i Ethereum.

Następnie, w zeszłym miesiącu, burmistrz Miami powiedział, że jego administracja pracuje nad umożliwieniem mieszkańcom miasta płacenia podatków w BTC:

Chcemy to zrobić z Bitcoinem, ponieważ jest to to, co znamy i co ufamy. Uważamy, że jest to najbardziej weryfikowalna i najbardziej godna zaufania sieć.

Jak radzi sobie MiamiCoin?

Uruchomiony w sierpniu tego roku przez dewelopera kryptowalut CityCoins Inc, MiamiCoin jest nowym aktywem cyfrowym, którego celem jest wzbudzenie zainteresowania miejskimi projektami. Podobnie jak Bitcoin, jest on zdecentralizowany i działa w oparciu o algorytm proof-of-work.

Jednakże jak wyjaśnił Francis Suarez, po pomyślnym wydobyciu, 30% nagrody trafia do cyfrowego portfela miasta Miami. Dodał, że w ciągu ponad dwóch miesięcy istnienia, projekt przyniósł 16,5 mln dolarów:

W przypadku Bitcoina nagroda poszłaby w 100% do górnika. W przypadku MiamiCoin 30% z niej trafia do cyfrowego portfela dla miasta. To wygenerowało w 75 dni 16,5 miliona dolarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz