BTSE wypuszcza Wrapped Monero na Ethereum

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełda BTSE wypuściła token Monero w blockchainie Ethereum.

  • Nowy produkt nazywa się Wrapped Monero (WXMR).

  • Uruchomienie WXMR jest ważnym krokiem w utrzymaniu płynności monet prywatności.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Giełda BTSE wypuściła “opakowany token” Monero w blockchainie Ethereum. Nowy produkt nazywa się Wrapped Monero (WXMR). Innowacja została wprowadzona na fali delistingu monet prywatności.

Monero jest gotowe na DeFi

Wrapped Monero (WXMR) jest zabezpieczony przez Monero w stosunku do 1:1. Token jest podobny do monet ERC-20 opartych na BTC takich jak np. Wrapped Bitcoin (WBTC) i RenBTC.

Niedawno amerykańska giełda Bittrex z powodu problemów regulacyjnych, wycofała z rynku Monero, Zcash, Dash i Grin. To właśnie funkcje ochrony prywatności w tych kryptowalutach spowodowały ich eliminację.

Uruchomienie WXMR jest ważnym krokiem w utrzymaniu płynności takich tokenów. Ponadto, otwiera również możliwość wprowadzenia WXMR na zdecentralizowane giełdy (DEXy), takie jak Uniswap czy 1inch.

Współtwórca oryginalnej wersji Monero – Riccardo Spagni, prześmiewczo zapytał na Twitterze, czy Bittrex będzie wspierał wXMR, skoro można go łatwo śledzić.

Inni członkowie społeczności wykazali nieco więcej obaw. Szczególnie jeśli chodzi o funkcje prywatności WXMR. Justin Ehrenhofer napisał w tweecie:

Wygląda więc na to, że zwolennicy XMR będą musieli zrezygnować z funkcji prywatności na rzecz płynności. Czy jest to rozsądny kompromis? To się okaże.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now