BTCD osiąga najwyższe poziomy od 2019 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BTCD wybił się z opadającej linii oporu.

  • Długoterminowe wsparcie i opór wynoszą odpowiednio 62,5% i 71%.

  • BTCD podąża za krótkoterminową paraboliczną rosnącą linią wsparcia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) wybił się z długoterminowej linii oporu i ma na celu osiągnięcie długoterminowego obszaru oporu w pobliżu 71%.

Chociaż długoterminowy trend wydaje się zwyżkowy, to prawdopodobne jest krótkoterminowe odrzucenie i korekta, gdy BTCD osiągnie ten obszar oporu.

Długoterminowe wybicie

W tygodniu pomiędzy 14-21 grudnia BTCD wybiło się z opadającej linii oporu, która istniała od sierpnia 2019 roku.

BTCD kontynuuje wzrost w bieżącym tygodniu i zmierza w kierunku najbliższego obszaru oporu na poziomie 71%. Wskaźnik nie był notowany powyżej tego obszaru od września 2019 r., czyli szczytu opadającej linii oporu.

Najbliższy obszar wsparcia to 62,5%.

Wskaźniki techniczne są zwyżkowe, co potwierdza możliwość kontynuacji ruchu w górę. Jest to szczególnie istotne, ponieważ MACD właśnie przekroczył linię 0, podczas gdy RSI jest w trakcie ruchu powyżej 70.

Przebicie powyżej obszaru oporu na 71% może wywołać jeszcze ostrzejszy ruch w górę z powodu braku dalszych oporów powyżej.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @Mesawine1 nakreślił wykres BTCD, stwierdzając, że chociaż obecnie znajduje się w silnym obszarze oporu, to wybicie powyżej może wywołać bardzo ostry ruch kontynuacyjny.

Uważa jednak, że zamiast tego wskaźnik spadnie. Podczas gdy wskaźniki długoterminowe są bycze, jak widać powyżej, inwestorzy powinni spojrzeć na niższe interwały, aby określić, gdzie BTCD będzie dalej podążać.

Źródło: Twitter

Obecny ruch BTCD

Wykres dzienny dla BTCD pokazuje rosnącą linię wsparcia, która utrzymuje się od początku września. Obecnie Wskaźnik dominacji Bitcoina znajduje się znacznie powyżej tej linii, co sugeruje, że ruch jest nadmiernie rozciągnięty. Możliwa jest zatem korekta w celu potwierdzenia tej linii.

Jednak podobnie jak w tygodniowych interwałach, wskaźniki techniczne są tutaj zwyżkowe, co potwierdza kontynuację ruchu wzrostowego.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Pierwszą oznakę niepewnego wzrostu odnajdujemy na dwugodzinnym wykresie, który przedstawia paraboliczną rosnącą linię wsparcia. Gdy parabola się załamie, to prawdopodobnie nastąpi gwałtowny spadek.

Pasowałoby to również do wspomnianej wcześniej możliwości walidacji wznoszącej się linii wsparcia, ponieważ z tym pokrywają się poziomy zniesienia 0,5-0,618 Fib na poziomie 64-65%.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Konkluzja

Podsumowując: długoterminowy trend dla wskaźnika dominacji Bitcoina wygląda na zwyżkowy, co sprawia, że ewentualne wybicie powyżej długoterminowego obszaru oporu na 71% jest bardzo prawdopodobne.

Jednak krótkoterminowa parabola jest nie do utrzymania. Dlatego spodziewana jest krótkoterminowa korekta przed kolejną próbą wybicia.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now