BTC o wartości 10 000 USD przechowuje już milion portfeli

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według danych BitInfoCharts istnieje już ponad milion portfeli BTC przechowujących kryptowalutę o wartości ponad 10 tys. dolarów.

  • Wzrost liczby takich adresów jest spowodowany ostatnim rajdem Bitocoina.

  • Zdecydowana większość adresów BTC - około 16 milionów, czyli 48% wszystkich portfeli - przechowuje pomiędzy 0 a 0.0001 BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według danych BitInfoCharts istnieje już ponad milion portfeli BTC przechowujących kryptowalutę o wartości ponad 10 tys. dolarów. Wzrost liczby takich adresów jest spowodowany ostatnim rajdem Bitocoina, którego cena aktualnie oscyluje na poziomie 15 500 dolarów.

W momencie pisania tego artykułu BitInfoCharts podaje, że taką sumę przechowuje dokładnie 1 084 513 portfeli. Liczby te wcale nie oznaczają że ponad milion osób posiada Bitcoina wartego więcej niż 10 tys. Jedna osoba może przecież posiadać wiele portfeli. Z drugiej strony, wiele największych wielorybich adresów, przechowuje zasoby wielu osób, ponieważ są to portfele kryptowalutowych giełd.

źródło: BitInfoCharts

Jest to jednak kamień milowy dla Bitcoina, który w ostatnim czasie był po stronie byków. W ciągu ostatniego miesiąca, jego cena wzrosła z 10 700 dolarów, do obecnej wartości 15 630 dolarów. Oznacza to miesięczny przyrost o 46%.

Liczby pokazują nie tylko dane dot. dużych portfeli, ale także to jak kryptowaluta jest rozłożona na skromnych adresach. Zdecydowana większość adresów BTC – około 16 milionów, czyli 48% wszystkich portfeli – przechowuje pomiędzy 0 a 0.0001 BTC. Kolejne są te przechowujące od 0,001 do 0,0125 BTC. Takich portfeli istnieje 8 mln i stanowią 25% wszystkich adresów w sieci.

Ethereum (ETH) i Altcoiny

Byczy rajd pomimo ostatnich słabości odnotowało także Ethereum. ETH kosztuje obecnie 460 dolarów, jednak kilka godzin temu moneta dotykała szczytu na poziomie 470 dolarów. Pomimo stagnacji Bitcoina przy cenie około 15 500 dolarów, Ethereum w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowało 10-procentowy wzrost, który w dużej mierze spowodowany był uruchomieniem kontraktu depozytowego Ethereum 2.0.

Wraz z Ethereum odbiły się także ceny innych wiodących tokenów. Na wartości zyskały też Yearn.finance, Litecoin, Stellar, Binance Coin, LINK i wiele innych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now