Brave przedstawia Roadmap 2.0 swojej przeglądarki

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Brave przedstawił specyfikację wersji 2.0 swojej nastwionej na prywatność przeglądarki.

  • Wprowadzony zostanie nowy portfel zdecentralizowana giełda (DEX).

  • Najbardziej interesującym aspektem nowej wersji jest możliwość wypłaty tokenów BAT bez procedury KYC

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Brave przedstawiła specyfikację wersji 2.0 swojej nastwionej na prywatność przeglądarki. W nowej wersji zmieni się portfel i powstanie nowa zdecentralizowana giełda (DEX).

W niedawnym oficjalnym komunikacie prasowym przeglądarka ogłosiła, że planuje zastąpić obecny wbudowany portfel na portfel Ethereum. Właśnie w nowym portfelu przechowywane będą natywne tokeny Basic Attention Token (BAT), przyznawane użytkownikom za wyświetlanie reklam.

Brave ma również plany uruchomienia zdecentralizowanej giełdy (DEX). Na DEXie będzie można dostarczać płynność i wymieniać tokeny w zdecentralizowany sposób. DEX zintegruje również funkcje skalowania warstwy 2 i zaoferuje zniżki dla posiadaczy tokenów BAT.

Zdecentralizowana giełda to rynek, na którym ludzie mogą handlować różnymi kryptowalutami bez wchodzenia w kontakt z pośrednikiem. DEXy różnią się od giełd, takich jak np. Binance czy Coinbase. Scentralizowane giełdy kryptowalut przechowują klucze prywatne użytkowników.

Portfel w wersji 2.0 ma posiadać szeroki wachlarz dodatkowych funkcji, w tym nowy portfel dla urządzeń mobilnych, czy wsparcie dla NFT i DeFi. Użytkownicy będą mogli również wykorzystać swoje tokeny BAT, aby zapłacić opłaty transakcyjne. Pozostałe rozważane funkcje to integracja tokena BAT z serwisami e-commerce, wyszukiwarkami, VPN-ami i hostingiem plików IPFS.

Brak KYC przy wypłacie

Nowy portfel i DEX to bez wątpienia ciekawa propozycja. Najbardziej interesującym aspektem nowej wersji jest jednak możliwość wypłaty tokenów BAT bez procedury KYC. Obecnie Brave pozwala użytkownikom realizować nagrody BAT za pośrednictwem Uphold – usługi, która ma dość surową politykę w tym zakresie.

Przeglądarka mogłaby jednak podjąć decyzję o zachowaniu pewnego stopnia kontroli nad wypłatami tokenów BAT. W tej chwili Brave nakłada ograniczenia geograficzne, które określają, którzy użytkownicy mogą oglądać reklamy i zarabiać BAT. Ponadto ogranicza wypłaty tokenów w oparciu o liczbę używanych urządzeń.

Nowe ruchy Brave są następstwem wejścia w świat niewymiennych tokenów, czyli tzw NFT. Przeglądarka ogłosiła ogłosiła ostatnio współpracę z Origin Protocol, która umożliwia użytkownikom zakup limitowanych NFT bezpośrednio z oficjalnego sklepu Brave.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now