Boże Narodzenie to doskonały czas, aby wyjaśnić Bitcoina swoim bliskim

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
 • Boże Narodzenie to świetna okazja dla zwolenników Bitcoina, aby wyjaśnić jego zalety swoim bliskim.

 • BeInCrypto skontaktowało się z niektórymi uczestnikami rynku kryptowalut, prosząc ich o opisanie, w jaki sposób wyjaśniliby Bitcoina tym, którzy chcą go lepiej zrozumieć.

 • Wiele osób chce po prostu zrozumieć, czy Bitcoin naprawdę działa i dlaczego maksymaliści twierdzą, że jest lepszy niż tradycyjne pieniądze.

 • promo

  Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) z pewnością będzie gorącym tematem podczas rodzinnych spotkań w te Święta Bożego Narodzenia i doskonałą okazją dla zwolenników Bitcoina, aby wyjaśnić – po raz kolejny – zalety kryptowalut swoim bliskim, biorąc pod uwagę, że BTC przekroczyło niedawno 20 000 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Opisanie, czym jest Bitcoin dla osób od lat przyzwyczajonych do systemu, może być trudne, ale jednocześnie może być zabawne.

Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów wyjaśnienia Bitcoina w tym roku jest z pewnością sytuacja, w której autorka serii książek o Harrym Potterze J.K. Rowling poprosiła swoich followersów o proste wyjaśnienie, czym jest kryptowaluta, ponieważ jej nie rozumiała.

Sponsorowane

Sponsorowane

Starając się wyjaśnić kwestię Bitcoina, niektórzy uczestnicy rynku krypto wskazali Rowling na podcasty, książki i odniesienia do BTC w popkulturze. Inni próbowali wykorzystać motywy ze świata Harry’ego Pottera, aby wyjaśnić wiodącą kryptowalutę, a Dovey Wan powiedział:

Voldemort dzieli duszę na wieczność, księga Bitcoina jest ponadczasowa, ponieważ tworzy miliony kopii. Każda kopia śledzi tę samą historię przepływu pieniędzy, do której każdy ma dostęp, jak publiczna wersja mapy Maraudera. W przeciwieństwie do złota Leprechaun, Bitcoin umiera tylko wtedy, gdy zniknie ostatnia kopia.

Jednak wszystkie próby wyjaśnienia aktywa spełzły na niczym:

Wiele osób chce po prostu zrozumieć, czy Bitcoin naprawdę działa i dlaczego maksymaliści twierdzą, że jest lepszy niż tradycyjne pieniądze.

BeInCrypto skontaktowało się z niektórymi uczestnikami branży kryptowalut, prosząc ich o opisanie, w jaki sposób wyjaśniliby Bitcoina tym, którzy chcą lepiej zrozumieć, czym jest wiodąca kryptowaluta.

Nie używaj terminów technicznych przy wyjaśnianiu Bitcoina

Heiber Barreto Sanchez, dyrektor generalny i redaktor w Morocotacoin, zasugerował, że każdy, kto zaczyna słyszeć takie słowa, jak hashrates, mining, blockchain lub podaż energii, widzi przed sobą ścianę:

Zawsze mówię [moim znajomym] o użyteczności [Bitcoina], za pomocą przykładów jego faktycznego użycia. Nigdy nie rozmawiam z nimi o technologii, podaży czy blockchainie. To ich przeraża, trzyma z daleka.

Barreto podzielił się tym, że jego przyjaciele zapytali go, jak inwestować w Bitcoina, i w zależności od ich zainteresowania lub potrzeb, wyjaśnił koncepcję kryptowalut, używając jak największej liczby analogii do tego, co już znali:

Bitcoin umożliwia dokonywanie transakcji w kilka minut i po znacznie niższych kosztach niż banki. Zwykle wykonanie transakcji międzynarodowej zajmuje bankowi co najmniej 24 godziny. Ponadto, gdy na przykład w krajach takich jak Wenezuela przypada święto narodowe, banki blokują twoje pieniądze na pewien czas, ale nadal zarabiają odsetki, umieszczając je w instrumentach finansowych. Tak się nie dzieje w przypadku Bitcoina.

Czy wysyłasz przekazy? Zrób to z pomocą Bitcoina!

Dla tych, którzy przebywają za granicą i chcą wysłać pieniądze swoim bliskim, Barreto wyjaśnił, że dzięki Bitcoinowi zadanie to staje się znacznie łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze w porównaniu z tradycyjnym systemem bankowym – może dotrzeć do każdej części świata, a zwłaszcza pomóc osobą bez dostępu do bankowości. Barreto kontynuuje:

Powiedziałbym, że Bitcoin jest lepszy, jeśli chcesz wysłać pieniądze do krajów takich jak Argentyna, ponieważ kraj ten ogranicza użycie obcej waluty lub Wenezuela, ponieważ Stany Zjednoczone nałożyły jednostronne sankcje na rząd Wenezueli.

Bitcoin chroni Twoje aktywa w dłuższej perspektywie

Jorge Farias, CEO CryptoBuyer, jednej z głównych platform do kupowania i sprzedawania kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, powiedział BeInCrypto, że w tym momencie brakuje mechanizmów edukacyjnych, które pomogłyby przyszłym pokoleniom uniknąć myślenia w kategoriach pieniądza fiducjarnego:

Wciąż brakuje mechanizmów umożliwiających ludziom zrozumienie wewnętrznej wartości Bitcoina, a nie jego ceny w porównaniu z innymi walutami. Satoshi nie stworzył Bitcoina, podając jego cenę w USD, EUR lub CNY. Gdy zostanie to rozpowszechnione w edukacji, zobaczymy ostateczne adopcję.

Farias dodał, że gdyby musiał przedstawić Bitcoina komuś na nieformalnej kolacji, powiedziałby im, ile osób wydało duże ilości BTC na początku, nie wyobrażając sobie, że w najbliższej przyszłości zostaną milionerami, gdyby zachowali swoje monety i zaufali technologii.

W 2010 roku ktoś kupił dwie pizze za 10 000 Bitcoinów. Dzisiaj za to, co wydał, mógłby kupić setki pizzerii. To nic nie kosztuje, aby spróbować i zacząć. Wykorzystując Bitcoina jako jeden ze sposobów płacenia za swoje produkty, usługi lub wiedzę, już wkraczasz w tę nową cyfrową gospodarkę.

Bitcoin to pieniądz… ale dużo lepszy

Anibal Garrido, przedsiębiorca, doradca i konsultant ds. kryptowalut, powiedział BeInCrypto, że pomimo wielu sposobów prezentowania Bitcoina osobie, która „nie wie o jego zastosowaniu i technologii”, pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pokazanie im, że Bitcoin posiada podobieństwa do pieniędzy fiducjarnych.

Bitcoin to także pieniądz i dlatego ma takie same właściwości jak pieniądze papierowe. Może poza tym, że jest bezpieczny i nigdy nie może zostać skonfiskowany przez żaden stan lub rząd.

Jeśli chodzi o użyteczność Bitcoina w porównaniu z tradycyjnymi pieniędzmi, Garrido wyjaśnił, że nie musisz szczegółowo wiedzieć, jak działa Bitcoin, aby zrozumieć, że jest on bezpieczniejszy niż fiat. Kontynuuje on:

Nie ma problemów ze szczegółowym poznaniem sposobu działania portfela. Istnieją już produkty z interfejsami zaprojektowanymi do tego. Największa różnica między używaniem portfeli kryptograficznych a systemami bankowymi polega na tym, że podczas korzystania z portfeli nie ma żadnych harmonogramów, wymagań, dokumentów ani osób odpowiedzialnych za limity i ograniczanie korzystania z bezpiecznych pieniędzy, takich jak Bitcoin.

Krótko mówiąc, Bitcoin jest jak bank, ale bez granic, bez przepisów i z minimalnymi opłatami transakcyjnymi w porównaniu z jakimkolwiek innym pośrednikiem.

Bitcoin walczy z przestępczością lepiej niż fiat

Javier Pastor Moreno, CSO hiszpańskiej platformy do kupowania i sprzedawania kryptowalut Bit2Me, powiedział, że przekonując osobę do rozpoczęcia korzystania z Bitcoina, zacząłby od wyjaśnienia zalet, jakie ma on jako nowy rodzaj pieniądza w porównaniu z tradycyjnymi. Pastor wymienił następujące punkty:

 • Nie potrzebujemy banku do odbierania, wysyłania lub przechowywania Bitcoina.
 • Z góry wiemy, ile jest dostępnych jednostek.
 • Jest chroniony przez kryptografię, a jego emisja opiera się na matematyce.
 • Transakcje są natychmiastowe i prawie darmowe.
 • Działa 24/7/365 i możesz go mieć na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu.

Pastor podkreślił, że w przeciwieństwie do fiat, Bitcoin jest bezpieczny i odporny na „cenzurę, jest całkowicie możliwy do prześledzenia i przejrzysty”.

Stevie Ghiassi, dyrektor generalny i założyciel Legaler i Australian Legal Technology Association (ALTA), powiedział BeInCrypto, że sceptycyzm wobec Bitcoina jest naturalny, ale gdyby musiał wyjaśnić członkowi rodziny zalety prawne używania Bitcoina nad pieniądzem fiducjarnym, powiedziałby:

Ludzie przez setki lat byli sceptyczni wobec pieniędzy papierowych, zanim zaczęli im ufać, więc to nic nowego. Powiedziałbym im, że natura Bitcoina pozwala ludziom śledzić płatności, nawet jeśli będą to robic za 100 lat w przyszłości.

Jeśli pod koniec dnia goście na kolacji nie uznają tych argumentów za przekonujące, zawsze możesz powiedzieć, że chociaż Bitcoin był niestabilny, to wzrósł z 200 USD do ponad 20 000 USD w mniej niż pięć lat.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz