Exodus rozpoczął się w Coinbase, a dziesiątki pracowników zaproponowało, by dyrektor generalny Brian Armstrong zaoferował pakiet odpraw. I chociaż zerwanie nigdy nie jest łatwe, pula talentów została przyjęta z otwartymi ramionami przez społeczność kryptowalut.

Tyrone Ross stoi za cyfrową platformą inwestycyjną Onramp Invest. Po usłyszeniu o Clemie Freemanie, inżynierze oprogramowania w Coinbase, którego ostatni dzień pracy przypada na 9 października, zauważył okazję. Ross skontaktował się z Freemanem na Twitterze, oferując publiczności startup. Chociaż Freeman jeszcze nie odpowiedział Rossowi, Onramp zatrudnia na kilka stanowisk, a absolwent Coinbase wydaje się być na szczycie jego listy. Ross powiedział BeinCrypto:

Obecnie buduję @Onrampinvest, który będzie platformą dla doradców do wprowadzania klientów na platformę bitcoin. Chciałbym zatrudnić kandydata na stanowisko CTO z Coinbase i być może menedżera produktu.

Twitter

Coinbase Kerfuffle

Szef Coinbase, Brian Armstrong, otworzył puszkę Pandory, kiedy we wrześniu ogłosił, że giełda kryptowalut jest „firmą zorientowaną na misję”, dlatego też każda dyskusja o polityce była mile widziana. Według doniesień, decyzja była spowodowana odejściem pracownika, który był odpowiedzią na stanowisko firmy w ruchu Black Lives Matter.

Reakcje na misję Coinbase były mieszanką okrzyków i krytyki, a Armstrong kontynuował, oferując wszystkim pracownikom, którzy chcieli się rozstać, „hojny pakiet wyjściowy” jako bis. Do tej pory 60 pracowników, czyli 5% siły roboczej firmy, skorzystało z jego oferty.

Ross z Onramp Invest podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji, mówiąc nam:

Myślę, że BA ma prawo poprowadzić CB w tym kierunku, jeśli tak zdecyduje, i myślę, że pracownicy powinni mieć prawo wyboru i odejścia tak, jak wielu robi. Nie mogę (jako murzyn) i nie będę tak prowadzić, ale to jest piękno przywództwa i Ameryki. Możemy to zrobić, jak chcemy!

Nowe protokoły w drodze?

Odloty Coinbase mogły również utorować drogę nowym protokołom, które trafiły do ​​ekosystemu kryptowalut. Tony Sheng, współzałożyciel Cozy Finance, która tworzy oprogramowanie do zarządzania ryzykiem dla DeFi, również miał wiadomość dla byłych pracowników Coinbase. Przewiduje, że hojny pakiet odpraw Armstronga przyczyni się do stworzenia wielu „ważnych” protokołów, które, jak sugeruje, „mogłyby nie istnieć w innym przypadku”. Podziękował Coinbase za przypadkową okazję, zapraszając absolwenta Coinbase do skontaktowania się z nim w celu zbadania dostępnych opcji.

Twitter

Przestrzeń kryptowalut wykazała pewną odporność podczas pandemii. Nierzadko słyszy się o firmach i projektach, które zatrudniają, podczas gdy znaczna część światowej gospodarki wciąż boryka się z masowym bezrobociem. Na podstawie dotychczasowych odpowiedzi byli pracownicy Coinbase nie powinni mieć problemu ze znalezieniem miejsca do lądowania.