Członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych wezwali rząd federalny do korzystania z technologii blockchain w akcji ratunkowej COVID-19.

Dziewięciu kongresmanów podpisało list do prezydenta Donalda Trumpa i innych urzędników federalnych, aby użyć technologii blockchain do „łagodzenia skutków koronawirusa”. Ustawodawcy Kongresu Blockchain Caucus zwrócili się o wsparcie w ustanowieniu „niezawodnej, dokładnej i bezpiecznej” infrastruktury cyfrowej:

Istnieje wiele przykładów, w których technologia blockchain może ułatwić sposób interakcji cyfrowych. Wśród niektórych potencjalnych rozwiązań, w których blockchain może pomóc, obejmują tożsamość, łańcuchy dostaw i rejestry cyfrowe.

Wycinek z listu do prezydenta.

Ponadto prawodawcy wezwali szefów sektora prywatnego i publicznego do spotkania i opracowania skoordynowanej strategii ułatwiania pomocy przy użyciu blockchain.

Potencjalne przypadki użycia blockchain

Ustawodawcy wymienili potencjalne przypadki użycia bezproblemowego indywidualnego uwierzytelniania przy użyciu wbudowanej architektury łańcuchów bloków.

Zaproponowali również zarządzanie łańcuchem dostaw w zakresie bezpieczeństwa żywności, farmaceutyków i materiałów medycznych, które są „punktem krytycznym dla rządu i konsumentów”. Niedobór tych podstawowych zasobów dał „sygnał alarmowy” w całym kraju, aby natychmiast rozwiązać te problemy.

Według kongresmenów blockchain może również służyć jako rejestry dla licencjonowanych lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia. Odpowiada to potrzebie identyfikacji i rozmieszczania wykwalifikowanych zasobów i specjalistów w czasach kryzysu.

Ciągła potrzeba

Członkowie Kongresu wystąpili już z propozycją rozważenia wykorzystania innowacyjnych technologii do rozwiązania kryzysu pandemicznego.

Jedenastu prawodawców wezwało Departament Skarbu USA do rozważenia technologii blockchain i rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) w celu usprawnienia przepływów pieniężnych i dostaw w celu ożywienia gospodarczego w tych trudnych czasach.

W kwietniu list skierowany do Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina wskazywał na technologię blockchain jako „nowe mechanizmy” zdolne do szybkiego, bezpiecznego i przejrzystego przesyłania pieniędzy.

W liście z kwietnia odnotowano:

W związku z tym, stanowczo zachęcamy Departament Skarbu do wykorzystywania innowacji sektora prywatnego, takich jak blockchain i DLT, do wspierania niezbędnych funkcji rządu w zakresie dystrybucji i śledzenia programów pomocy oraz wskazania, że wszystkie wytyczne wspierają wykorzystanie technologii ułatwiającej dostarczanie korzyści wynikających z Ustawy CARES.

Przedstawiciel Massachusetts, Stephen Lynch, zaproponował projekt ustawy tydzień po wysłaniu listu, aby zarejestrować krajowe zapasy na wdrożenie systemów blockchain.

Ustawa powstała w odpowiedzi na niepowodzenia strategicznego zapasu narodowego (SNS) w zakresie zapewnienia środków ochrony osobistej, oczyszczaczy powietrza i innego niezbędnego sprzętu podczas pandemii koronawirusa.

Wezwał do przyjęcia prywatnego systemu blockchain do monitorowania i śledzenia dostępności dostaw w SNS:

Przyjmując prywatny system blockchain, możemy w czasie rzeczywistym weryfikować stan zdolności ochrony biologicznej.