Blockchain przeżył lockdown – co stanie się gdy wszystko wróci do normy?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Lockdowny spowodowały, że zależność od technologii stała się jeszcze większa niż kiedykolwiek wcześniej.

  • W 2020 r. boom na cyfrowe aktywa pokazał wartość kryptowalut.

  • Dzięki NFT, CBDC i technologii blockchain, świat po pandemii będzie zupełnie inny.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W tej chwili Indie i Brazylia zmagają się ze szczytem kryzysu spowodowanego przez COVID-19. Tymczasem narody takie jak Stany Zjednoczone i Unia Europejska ponownie otwierają swoje gospodarki. W szczytowym momencie lockdownu, bez względu na to, w którym miejscu na świecie, zależność od technologii nigdy nie była większa.

SponsorowaneSponsorowane

Korzystanie z aplikacji Zoom, Twitter, Reddit i TikTok gwałtownie wzrosło i połączyło nas ze sobą. Wpływ lockdownów COVID-19 jest zwykle mierzony ekonomicznie. Jednak spojrzenie na zachodzące innowacje technologiczne daje inny obraz.

Korelacja między komunikacją cyfrową, handlem elektronicznym oraz niezrównanym rozwojem kryptowalut i technologii blockchain nie jest przypadkowa.

SponsorowaneSponsorowane

Locdowny wymusiły taką wymianę informacji i pomysłów, że adopcja blockchaina nabrała tempa.

Mimo, że tak duża część świata właśnie wprowadza szczepionki i obiecuje, że w nadchodzących miesiącach raz na zawsze zakończy lockdowny, trwała transformacja dużych globalnych gałęzi przemysłu i sektora finansowego jest nieunikniona.

Gwałtowny wzrost popularności aktywów cyfrowych

Kiedy Elon Musk zmienił swoje bio na Twitterze na “#bitcoin”, cena BTC wzrosła o prawie 20% w ciągu kilku godzin.

Celebryci i główne źródła wiadomości już zaczęły zauważać, jak Bitcoin wszedł w imponującą passę byków. W miarę jak blokady zaczynają się rozluźniać, aktywa cyfrowe będą stanowić centralną część świata finansów.

Już teraz wielu z największych inwestorów instytucjonalnych, w tym JP Morgan, postawiło długoterminowe zakłady na przyszłość Bitcoina. W rezultacie, ta cyfrowa waluta jest teraz częścią różnorodnych strategii ekspertów z branży.

Stablecoiny to kolejny rodzaj cyfrowych tokenów, które są powiązane z aktywami świata rzeczywistego, takimi jak towary lub waluta fiat. One również odnotowały ogromny wzrost podczas locdownu. Dzięki powiązaniu z fizycznymi aktywami, stablecoiny charakteryzują się stosunkowo niską zmiennością cen i integrują się z uznanymi instytucjami finansowymi.

Kraje takie jak Wielka Brytania, która niedawno powołała grupę zadaniową ds. cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), prawdopodobnie będą autoryzować stablecoiny w miarę wychodzenia z lockdownu. Wszystko po to, aby wzmocnić globalną gospodarkę cyfrową.

W miarę jak cyfrowe odpowiedniki walut krajowych stają się coraz bardziej powszechne i otwierają się możliwości podróży międzynarodowych, stablecoiny staną się nowym medium wymiany walut.

Kryptowaluty i blockchain poprawiają dostęp do bogactwa

Wprowadzane przez rządy tokeny cyfrowe stały się gorącym tematem podczas blokad spowodowanych systemowymi niepowodzeniami scentralizowanych metod finansowych.

Stany Zjednoczone są doskonałym przykładem opóźnień w dostarczaniu obywatelom istotnych środków stymulacyjnych. Opóźnienia te były spowodowane powolną, scentralizowaną technologią i archaicznymi metodami dostarczania środków. Uciążliwe mechanizmy instytucjonalne w USA wyglądają szczególnie archaicznie w porównaniu z krajami takimi jak Bermudy.

Rząd Bermudów uruchomił program pilotażowy dla cyfrowego tokena stymulującego gospodarkę, aby szybko dostarczyć swoim obywatelom bardzo potrzebne fundusze. W rezultacie, codzienni konsumenci mają teraz dowód, którego potrzebują. Dlatego czas oczekiwania na transakcję, opóźnienia systemu i okresy wyłączenia mogą należeć do przeszłości.

Co istotne, pożyczki na platformach pożyczkowych peer-to-peer opartych na blockchainie, od marca 2020 r. wzrosły ponad siedmiokrotnie do poziomu 3,7 mld USD. Ponownie, jest to napędzane przez niepowodzenia w scentralizowanym modelu finansowym.

Próbując wesprzeć globalną gospodarkę zmagającą się z problemem COVID-19, banki centralne utrzymywały stopy procentowe na historycznie niskim poziomie. Tym samym kierując inwestycje w stronę alternatywnych źródeł finansowania, takich jak pożyczki peer-to-peer.

Niskie stopy procentowe uwypuklają scentralizowaną kontrolę, którą tak wielu sobie uświadomiło i której się przeciwstawiło dzięki internetowym konwersacjom napędzanym przez lockdowny.

Wkrótce infrastruktura finansowa, która ze swej natury marginalizuje wiele osób, zostanie zastąpiona przez zdecentralizowane finanse (DeFi) z obsługą inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanym zarządzaniem, zautomatyzowanymi animatorami rynku i zdecentralizowanymi giełdami.

Powstanie stablecoinów ładnie wpisuje się w tę zmianę paradygmatu. Oznacza to, że DeFi prawdopodobnie będzie kontynuować swoją tendencję wzrostową, aż scentralizowane finanse (CeFi) staną się jedynie wspomnieniem sprzed lockdownu.

Boom na tokenizację

Tokenizacja udowodniła swoją zdolność do bycia bardziej sprawiedliwą metodą dostępu do cennych aktywów.

Popularnością eksplodowały zwłaszcza niewymienne tokeny (NFT), czyli cyfrowe tokeny reprezentujące namacalne aktywa na blockchainie. Postępy NFT były tak szybkie, że wydawało się, że nikt nie wie, czym one są.

Nagłówek po nagłówku przedstawiał wyjaśnienia dotyczące NFT dla opinii publicznej. W międzyczasie ludzie nie mogli się połapać w sprzedaży dzieł sztuki za 60 milionów dolarów przez Beeple.

W efekcie, NFT demokratyzują cyfrowy handel i zakupy. Dzięki nim aktywa, które wcześniej były dostępne tylko dla minimalnej liczby akredytowanych inwestorów, stają się dostępne dla szerokiego grona.

Co więcej, dyskusje w Internecie na temat NFT napędzały dalsze zainteresowanie. Spowodowały one większe inwestycje i absorpcję, przyspieszając masowe przyjęcie technologii blockchain.

Obecnie, po ich ogólnospołecznym, przełomowym wprowadzeniu, NFT są gotowe do masowej integracji w wielu aspektach gier, sztuki, nieruchomości i nie tylko.

Wszystko, co nie może być bezpośrednio zdigitalizowane, będzie reprezentowane jako NFT. Otwiera to wiele aktywów na nowe możliwości globalnego handlu i wymiany.

Ten rewolucyjny krok w kierunku globalnego handlu aktywami przeniknie również na rynki finansowe. W ten sposób nic nie pozostanie bez śladu, a my wyjdziemy z lockdownu i przejdziemy do nowej ery dostępnych aktywów.

Wprowadzenie opieki zdrowotnej na blockchain

Podczas gdy adopcja kryptowalut i inwestycje w nie wzrosły w zeszłym roku podczas krajowych blokad, podobnie było z przyjęciem technologii blockchain w celu usprawnienia naszej reakcji na COVID-19.

Doszło do poważnych zakłóceń w łańcuchach dostaw medycznych. Pandemia rzuciła światło na zdumiewający brak weryfikowalnych danych w czasie rzeczywistym w globalnych łańcuchach dostaw opieki zdrowotnej. Zdecentralizowane technologie wysunęły się na czoło w dążeniu do naprawienia tych błędów.

Na przykład, MiPasa i IBM nawiązały współpracę w celu uruchomienia sieci wymiany danych dla analizy COVID-19. Ponadto, Hedera Hashgraph został wykorzystany do śledzenia i testowania COVID-19 na Uniwersytecie Stanowym Arizona. Umożliwiło to niemal natychmiastową aktualizację dokumentacji medycznej. Jest on również wykorzystywany przez szpitale w Wielkiej Brytanii do śledzenia przechowywania szczepionek COVID-19.

Teraz, gdy te słabe punkty zostały ujawnione w tradycyjnych systemach opieki zdrowotnej, istnieje niezwykle duże prawdopodobieństwo, że rządy i duże przedsiębiorstwa będą nadal wykorzystywać technologię blockchain.

Według raportu TechSci Research z 2020 roku, coraz częstsze przypadki naruszenia danych w globalnym sektorze opieki zdrowotnej spowodują wzrost wykorzystania blockchaina o 70%.

Decentralizacja przynosi zaufane, weryfikowalne i niezmienne zbiory danych, globalny dostęp do rejestrów opieki zdrowotnej oraz aktualizacje księgi głównej w czasie rzeczywistym.

Inny świat

Dzięki firmom blockchain wspierającym krajowe procesy szczepień, NFT stającym się powszechną opcją inwestycyjną, a także rządom podejmującym wysiłki w celu stworzenia CBDC, wydaje się, że świat po COVID-19 może być nie do poznania.

Internetowe rozmowy podsyciły kontrolę naszych modeli finansowych, wezwały do zdecentralizowanego zarządzania i skłoniły inwestycje NFT do działania jako główny katalizator tej zmiany.

Nasza zbiorowa frustracja z powodu obecnego stanu rzeczy, w połączeniu z możliwością przenoszenia pomysłów za pośrednictwem Internetu i na całym świecie, dała początek nowej erze technologii i finansów. Wszystkie te procesy są ułatwione dzięki technologii blockchain.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Max Kordek is a globally recognized cryptocurrency entrepreneur who founded Lisk, a platform for blockchain applications written in JavaScript. Together with his co-founder, blockchain industry veteran Oliver Beddow, Max raised over 14,000 BTC for Lisk’s ICO in 2016. Within the same year, Max founded Lightcurve, a leading blockchain development studio based in Berlin. Max’s ambition for entrepreneurship and technological innovation can be traced back to his teenage years when he created his first app at just 14 years old. Since co-founding Lisk, Max has become increasingly involved in the global crypto community, speaking at some of the top blockchain conferences in the world. Today, Max is working relentlessly to help the industry gain traction with Lisk’s easy-to-use Software Development Kit.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz