Bitmain prezentuje nową koparkę Ethereum Antminer E9

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Producent koparek kryptowalut i układów ASIC, Bitmain, zaprezentował nowe urządzenie do wydobywania cyfrowej waluty.

  • Nowa koparka ASIC Antminer E9 jest dedykowana do wydobywania Ethereum.

  • Antminer E9 firmy Bitmain ma być jednym z najszybszych urządzeń do wydobywania ETH na rynku.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Producent koparek kryptowalut i układów ASIC, Bitmain, zaprezentował nowe urządzenie do wydobywania cyfrowej waluty. Nowa koparka ASIC jest dedykowana do wydobywania Ethereum.

SponsorowaneSponsorowane

Podczas gdy sieć Ethereum powoli przechodzi z systemu proof-of-work (PoW) na system proof-of-stake (PoS), nowy Antminer E9 firmy Bitmain ma być jednym z najszybszych urządzeń do wydobywania ETH na rynku.

Antminer E9 będzie miał 3 GH/s mocy

Dwa dni temu, 24 kwietnia, producent układów scalonych ASIC (application-specific integrated circuit) Bitmain opublikował filmik prezentujący nową koparkę do wydobywania Ethereum. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży, a ceny E9 nie zostały ogłoszone.

SponsorowaneSponsorowane

Jednak według spekulacji, cena maszyny może wynosić około 20 tys. lub nawet 30 tys. dolarów za sztukę. Firma ujawniła specyfikację nowego Antminera E9 na Twitterze. Oprócz tego opublikowała też film prezentujący urządzenie na platformie YouTube.

Jak na razie strona internetowa Bitmain nie pokazuje specyfikacji nowego Antminera E9 ani żadnych szczegółów.

Najpotężniejsza koparka ma moc tylko 750 MH/s

Firma zapowiedziała, że moc nowego Antminera to około 3 GH/s, i że będzie to najmocniejsza maszyna na rynku. Jej moc byłaby równoważna 25 sztukom GPU Nvidia Geforce RTX 3090, różni się jednak pobór energii. E9 będzie pobierać 2556 W energii z ściany. Oznacza to jednak, że przy stawce 0,45 PLN za kWh koparka mogłaby zarabiać około 250 USD dziennie.

Dla przykładu, niedawno ogłoszona przez Innosilicon koparka A11 Pro ma osiągać moc około 2 GH/s. Kalkulatory miningowe pokazują, że przy 0,45 USD za kWh A11 Pro przynosi około 152 USD zysku dziennie. Oczywiście po dzisiejszych kursach.

A11 Pro będzie dostępny dopiero w czerwcu. Jeśli chodzi o Antminera, to póki co nie znamy daty jego premiery. Oprócz tych dwóch nowych wersji, najpotężniejsze maszyny na rynku to Innosilicon A10 Pro+ oraz model E3 firmy Bitmain.

Starsza generacja Antminer E3 osiąga tylko około 190 MH/s, co daje około 4 USD dziennie w zyskach. Jedną z interesujących rzeczy jest fakt, że łańcuch Ethereum powoli przechodzi na model PoS. PoW zostanie wycofane w ciągu kilku lat, a te maszyny staną się bezużyteczne.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz