Bitmain odcina się od byłego szefa

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitmain to największa na świecie firma produkująca sprzęt do kopania kryptowalut.

  • Firma obsługuje również historycznie dwie największe kopalnie Bitcoina.

  • Aktualnie firma jest w sporze prawnym z byłym dyrektorem wykonawczym Micree Zhanem.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitmain to gigant w branży wydobywczej kryptowalut, który nie ma sobie równych również pod względem produkcji ASIC-ów do kopania. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy w firmie chcą pchać wózek w tę samą stronę.

Sponsorowane

Sponsorowane

Kopanie to zagadnienie z branży kryptowalut, które wywołuje niemałe zamieszanie. Szczególnie gdy w grze są duże pieniądze oraz potencjalne manipulowanie ceną cyfrowych aktywów. Nie inaczej jest w Bitmainie, który ma problemy z władzami na samym szczycie.

Bitmain: ‘odcinamy się od byłego prezesa’

Chińska firma opublikowała dzisiaj oficjalne oświadczenie, w którym potępiła Micree Zhana, byłego dyrektora wykonawczego Bitmain. W oficjalnym poście na Weibo napisano:

Sponsorowane

Sponsorowane

“Zhan zignorował wspólne interesy firmy i wszystkich pracowników oraz złośliwie złożył pozew w okresie pandemii [koronawirusa], który zakłóca normalną działalność firmy”.

Sprawa toczy się od października poprzedniego roku, gdy współwłaściciel Bitmaina ‘pozbył się’ Zhana z firmy.

Odzyskanie kontroli

Bitmain powstał w 2013 roku. Firmę założyli Jihan Wu i Micree Zhan. Ten drugi był prezesem przez ponad 6 lat, ale jego partner pozbawił go władzy pod koniec 2018 roku. Całej sprawie towarzyszyły kontrowersje, bo nie wyjaśniono powodu pozbycia się Zhana, który wtedy był wciąż większościowym posiadaczem akcji firmy (36%). Wu dysponował ‘zaledwie’ 20% akcji.

Teraz Zhan walczy w sądzie o swoje prawa. Firma jednak odpiera zarzuty, twierdząc, że “Zhan rości sobie prawa do 36% akcji Fujian Zhanhua [firma należąca do holdingu Bitmain – przyp. red.] bez żadnego udokumentowania i podstaw prawnych”.

Tylko formalność?

W sądzie toczą się dwie sprawy pomiędzy Zhanem, a Bitmainem. Firma podkreśla, że te sprawy to tylko formalność, a były dyrektor wykonawczy robi to tylko po to, by przeszkodzić Bitmainowi w produkcji podczas pandemii.

Wokół Bitmaina przez lata zrodziło się wiele kontrowersji. W 2015 były duże problemy z bezpieczeństwem sprzętu firmy, w 2017 spółka toczyła wojnę patentową ze swoim byłym pracownikiem, a w 2018 Bitmain został oskarżony o kopanie kryptowalut na sprzętach swoich klientów. Spór prawny z byłym prezesem to jeszcze jedna duża kontrowersja w chińskiej firmie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz