Bithumb Global wykorzysta Binance Smart Chain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Platforma Bithumb Global ogłosiła wsparcie dla Binance Smart Chaina.

  • Jest to jedna z pierwszych giełd, która wykorzysta nowy produkt DeFi Changpenga Zhao.

  • BSC może przeprowadzać operacje z prędkością bloku na 3 sekundy, przy dość niskich kosztach.

  • Binance Smart Chain od początku swojego istnienia, otrzymał wsparcie od największych projektów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Koreańska platforma Bithumb Global ogłosiła wsparcie dla Binance Smart Chaina. Jest to jedna z pierwszych giełd, która wykorzysta nowy produkt DeFi ze stajni Changpenga Zhao.

Binance Smart Chain na Bithumbie

Binance, największa na świecie kryptowalutowa giełda pod względem obrotu, uruchomiła niedawno nową sieć znaną jako Binance Smart Chain (BSC). BSC jest sposobem, w jaki platforma chce przejąć część szybko rozwijającego się rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi). Według najnowszych informacji nowy łańcuch Binance’a zostanie wykorzystany przez już istniejące projekty na giełdzie Bithumb Global.

Binance jest niewątpliwie największą na świecie giełdą pod względem wolumenu. Jest ona znana z kreatywnych innowacji oraz ogromnej ilości różnych produktów. W związku z ostatnim boomem na zdecentralizowane finanse, stworzyła też nowy produkt DeFi.

Wprowadzony na rynek 1 września 2020 roku Binance Smart Chain został zbudowany, aby działać równolegle z Binance Chainem. BSC będzie również obsługiwał nowy protokół stakingu dla natywnego tokena platformy, czyli Binance Coina (BNB). Za pomocą BSC można też tworzyć nowe smart tokeny.

Czym wyróżnia się “inteligentny” łańcuch?

Główną różnicą pomiędzy Binance Chainem, a BSC jest obsługa smart kontraktów. BSC pozwala na tworzenie inteligentnych kontraktów, a następnie tokenów. Dzięki “inteligentnej” wersji Binance Chaina powstaje więcej możliwości zastosowania BNB.

BSC ułatwia również współpracę między łańcuchami, a tym samym zwiększa użyteczność platformy. Większość platform DeFi jest mocno ograniczona, a co za tym idzie mało użyteczna. Wysoka interoperacyjność sprawi, że projekty DeFi będą mogły łatwo ze sobą współdziałać. BSC dzięki Binance DEX, z całą pewnością będzie posiadał też większą płynność i lepszy dostęp do rynku.

Binance szczyci się tym, że BSC może przeprowadzać operacje z prędkością bloku na 3 sekundy. Koszty transakcyjne są również dość niskie, tj. około 1%. Jego tanie i szybkie funkcje z pewnością przyciągną do sieci osoby dokonujące większych transakcji. Przyczyniłoby się to również do wzrostu wartości aktywów w różnych łańcuchach, co z kolei poprawiłoby interoperacyjność platformy.

Aby przyciągnąć więcej inwestorów do nowej platformy, Binance stworzył projekt Accelerator Fund. Giełda przeznaczyła 100 mln dolarów na wsparcie projektów DeFi działającej w jej sieci. Fundusz zapewnia wybranym projektom DeFi niezbędną płynność oraz techniczne, rozwojowe i edukacyjne wsparcie.

BSC, od początku swojego istnienia, otrzymał wsparcie od największych projektów. W ramach Smart Chaina działają już takie projekty jak np. DODO, WazirX, Trust Wallet, Rubic, Gravity Network, VIDT Datalink NFT czy Swipe.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now