Bitcoinowe projekcje na rządowych budynkach w Londynie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Na ważnych obiektach rządowych w Londynie pojawiły się hasła wspierające BTC.

  • Wśród nich znajdują się takie hasła jak "Bitcoin to naprawi" oraz "Drukowanie pieniędzy to okradanie biednych".

  • Co ciekawe, Brytyjscy regulatorzy podchodzą do kryptowalut raczej sceptycznie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nieznany entuzjasta kryptowalut umieścił komunikaty popierające Bitcoina na różnych ważnych obiektach rządowych w Londynie.

Sponsorowane Sponsorowane

Zdjęcia udostępnione przez użytkownika Twittera, znanego jako Dominic Frisby, pokazują, że wiadomości zostały wyświetlone m.in. na budynku Banku Anglii i Parlamentu Zjednoczonego Królestwa.

Wśród nich znajdują się takie hasła jak “Bitcoin to naprawi” oraz “Drukowanie pieniędzy to okradanie biednych”. Warto tutaj zauważyć, że entuzjaści kryptowalut używali podobnych przesłań w przeszłości. Podkreślali w ten sposób nieefektywność tradycyjnych systemów finansowych, jednocześnie kierując uwagę na Bitcoina jako rozwiązanie.

Wiadomości te prawdopodobnie pojawiły się w następstwie tego, że wiele banków centralnych na świecie zaczęło masowo drukować pieniądze. Próbują one w ten sposób uzupełnić deficyt budżetowy po kryzysie gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa.

W momencie pisania tego artykułu, tożsamość osoby lub grupy stojącej za wyświetlanymi hasłami nie jest jeszcze znana. Jednak niektóre zdjęcia wyświetlanych haseł zostały ztokenizowane w postaci niewymiennych tokenów (NFT). Licytacja tokenów odbywa się na rynku Rarible, a minimalna oferta wynosiła 0,1 Ethereum. Póki co najwyższa oferta to 0.11 ETH.

Wielka Brytania sceptycznie nastawiona do Bitcoina

Co ciekawe, brytyjscy regulatorzy sceptycznie podchodzą do kryptowalut. W styczniu tego roku gubernator Banku Angli Andrew Bailey ostrzegł, że aktywa cyfrowe nie mogą działać w obecnym stanie. Jako powody wskazał brak zarządzania i regulacji.

Jednak ostatnio BoE opublikował siedem ofert pracy, z których jedna dot. analityka interesariuszy w projekcie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Wśród innych ofert pracy związanych z CBDC są: analityk projektu, architekt rozwiązań, analityk technologii, starszy menedżer i starszy architekt korporacyjny.

W zeszłym roku plakaty reklamowe wspierające Bitcoina pojawiły się na przystanku tramwajowym zlokalizowanym przed siedzibą HSBC w Hongkongu. W przeciwieństwie do przypadku z Londynu, reklamy były częścią kampanii prowadzonej przez The Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK).

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz