Bitcoin zbliża się do 10 500 USD. Moon czy dump?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Cena Bitoina zbliża się do długoterminowego poziomu oporu na 10 500 USD.

  • Sentyment jest coraz bardziej byczy, lecz BTC napływa na giełdy.

  • Dla ewentualnej korekty istnieje bardzo silne wsparcie na 6000 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Cena Bitcoina zbliża się do najważniejszego w ostatnim roku poziomu oporu na 10 500 USD. Czy uda się go przebić?

Byczy scenariusz zakłada przebicie tego poziomu i rozpoczęcie nowej hossy na rynku kryptowalut. Niedźwiedzi scenariusz pokazuje możliwość nawet 40-procentowego spadku.

SponsorowaneSponsorowane

Wybicie i długoterminowy opór

Wykres długoterminowy pokazuje, że właśnie nastąpiło wybicie z długoterminowej, opadającej linii oporu, której początek sięga szczytu bańki z końca 2017 roku. Wybicie to zostało już potwierdzone na interwale dziennym.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jednak dopóki nie zostanie przebity i potwierdzony długoterminowy poziom oporu na 10 500 USD, nie możemy jeszcze mówić o nowym rynku byka dla BTC.

SponsorowaneSponsorowane

Opór ten obowiązuje od września 2019 i był już czterokrotnie testowany. Rezultatem tego zawsze było mocne odrzucenie i głęboki spadek wartości BTC.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Podkreśla to również @Peter Schiff, który zauważa dzisiaj, że każdorazowe spadki po próbie przebicia tego oporu obejmowały przedział 15-63% redukcji ceny BTC.

Potwierdzeniem tych obaw jest również informacja od @glassnode, iż w ostatnich 24 godzinach nastąpił wyraźny wzrost transferu BTC na scentralizowane giełdy. Aktualny wzrost jest najwyższy od trzech miesięcy.

W jakim celu gracze przesyłają BTC na giełdę? Z pewnością nie po to, aby jeszcze więcej kupować.

Byczy sentyment

Pomimo tak mocnych poziomów oporu do przebicia i danych technicznych, na rynku panuje wyraźnie byczy sentyment. Dzisiejszy Feer & Greed Index po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy pokazuje nastroje chciwości na poziomie 58.

Źródło: alternative.me

Znany z promocji modelu Stock to Flow dla Bitcoina, kryptowalutowy analityk @Plan B, zauważa, że jakkolwiek spadki są jeszcze możliwe, to na pewno nie osiągną poziomu poniżej 6000 USD.

Wynika to z historycznie bardzo silnego wsparcia w postaci ważonej średniej kroczącej (WMA), która jeszcze nigdy w historii BTC nie została złamana. Co więcej, średnia ta wzrasta o 200 USD każdego miesiąca:

Podsumowując, cena Bitcoina znajduje się na newralgicznym poziomie, od którego może albo się odbić i zaliczyć mocną korektę, albo go przebić i rozpocząć nowy rynek byka.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz