Bitcoin zastępuje złoto w coraz szybszym tempie – uważa strateg Bloomberga

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W branży finansowej panuje przekonanie, że kryptowaluty są przyszłością.

  • Według Mike'a McGlone'a większość wskaźników wskazuje na to, że Bitcoin zastępuje złoto.

  • Bitcoin staje się cyfrowym złotem, powoli zajmując pozycję fizycznego odpowiednika.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W branży finansowej panuje coraz większe przekonanie, że kryptowaluty są przyszłością, a dni złota jako magazynu wartości są policzone. Podczas gdy mówienie o BTC jako “cyfrowym złocie” zdążyło już mocno nadszarpnąć pozycję metalu szlachetnego, według analityka Bloomberg Intelligence, większość wskaźników wskazuje na to, że Bitcoin zastępuje starzejące się aktywo w coraz szybszym tempie.

Określenie “standard złota” istnieje, ponieważ aktywo to przetrwało próbę czasu jako najlepsza forma pieniądza, jaką kiedykolwiek widział świat. Kiedyś waluty fiat były powiązane z metalem szlachetnym, a dziś nadal jest on używany jako inwestycja i zabezpieczenie przed inflacją lub kryzysem.

To było jednak w czasach jeszcze przed Bitcoinem. Dzisiaj niemal wszystko co sprawia, że złoto jest “cenne”, jest oferowane przez pierwotną kryptowalutę – a nawet więcej. Oprócz technologii stojącej za BTC, najcenniejszym atrybutem aktywa jest stała, ograniczona podaż w wysokości zaledwie 21 milionów BTC. Złoto też ma ograniczoną podaż jednak tylko w teorii. Być może istnieją złoża tego metalu, których jeszcze nie odkryliśmy, np. na Marsie.

Trzeba pamiętać, że Bitcoin ma dopiero kilkanaście lat i będzie ciągle rozwijany. Złoto natomiast pozostanie tym samym starym magazynem wartości, którym było od zawsze. Metal nie pozwala na wprowadzanie aktualizacji, nie jest tak rzadki i przejrzysty jak jego cyfrowy odpowiednik, a jego transport w dużych ilościach jest bardzo kosztowny. To wszystko sprawia, że Bitcoin staje się cyfrowym złotem, powoli zajmując pozycję fizycznego odpowiednika.

BTC zastępuje złoto

Właśnie dlatego według Mike’a McGlone’a “większość wskaźników wskazuje” na to, że BTC będzie zastępować złoto w “coraz szybszym tempie”.

Nie da się ukryć, że dni złota jako magazynu wartości są rzeczywiście policzone w porównaniu do Bitcoina. Wszystko wskazuje też na to, że trend ten będzie się utrzymywał. Aktualna kapitalizacja rynkowa złota to 10 bilionów USD, a Bitcoina 1 bilion. W ciągu najbliższych lat obie te liczby prawdopodobnie się do siebie zbliżą. Na chwilę obecną jednak, w zasięgu ręki może być krótkoterminowa korekta, w której złoto zyska na wartości w stosunku do BTC.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now